DJI припинить виробництво систем відстеження AeroScope — ця система використовується армією росії

 | 07.00

DJI Air 2S

Китайська компанія DJI оголосила про припинення виробництва систем виявлення, ідентифікації та відстеження безпілотників. Платформа називається DJI AeroScope.

DJI AeroScope є комплексним рішенням для ідентифікації та відстеження безпілотників, використовуючи сигнали, які передаються дронами. Платформа дає можливість визначити траєкторію польоту квадрокоптера, а також відстежити координати як самого безпілотника, так і оператора.

На початку 2022 року, після широкомасштабного вторгнення росії в Україну, китайська компанія оголосила про припинення постачань квадрокоптерів у росію та Україну. Незважаючи на це, виробник не заблокував росіянам можливість використовувати DJI AeroScope. У зв’язку з цим російські військові могли без проблем відстежувати квадрокоптери Збройних Сил України.

Про припинення виробництва AeroScope було оголошено на офіційному сайті китайської компанії. DJI пише, що платформа більше не виробляється, але немає інформації про те, чи будуть далі продавати вже виготовлені системи AeroScope.

Брендан Шульман (Brendan Schulman), колишній віце-президент китайської компанії, нагадав, що AeroScope створювався в інтересах безпеки Сполучених Штатів. У зв’язку з цим DJI немає сенсу розвивати AeroScope через постійні санкції.

Друга можлива причина — система Remote ID, яку реалізовує Федеральне управління цивільної авіації США (FCC). Вона дасть змогу відстежувати більшість БПЛА в повітряному просторі країни і без AeroScope.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.