Сервіс фрилансу Freelancehunt провів нове дослідження в рамках якого були проведені інтерв’ю із замовниками-підприємцями, щоб з’ясувати низку питань: чи задоволені вони якістю роботи виконавців, чи допомагають останні розвивати бізнес, який відсоток співробітників у команді — саме фрилансери та інше.
Дедалі частіше бізнесмени з різних сфер саме фрилансерам доручають виконання широкого спектра робіт: від розробки мобільного додатка до проєктування майбутнього ресторану. У будь-якому з варіантів якість — ключовий фактор оцінки співпраці. Серед опитаних 87% стверджують, що задоволені якістю роботи фрилансерів.
Цікаво зазначити, що на запитання «Між ціною та якістю ви обираєте…» були отримані такі відповіді:
- Хороший результат за компромісну ціну — 62,89%.
- Якість — 34,54%.
- Ціну — 2,58%.
Усе-таки підприємці зацікавлені у «золотій середині» — знайти бездоганну якість не за всі гроші світу. Хороша новина в тому, що фриланс — єдине місце, де це можливо. Адже штатний співробітник потребує місячної зарплати вище середнього + супутні витрати на податки, робоче місце та інше. На фрилансі ж ви платите суто за проектный результат.
Багато бізнесменів відкрили для себе переваги співпраці з фрилансерами тільки на початку Covid-19, під час масового переходу на віддалену роботу. Але майже половина підприємців вирішує свої запити за допомогою таких виконавців уже давно — понад 5 років.
45,45% опитаних замовників зазначають, що до 20% співробітників вони знаходять саме на фрилансі. Ще у 24,24% підприємців команда на 60% складається з фрилансерів. Також чимало бізнесменів (17,68%) вказують, що у них працює 20-40% віддалених спеціалістів, а для 12,63% респондентів це число становить 40-60%.
Найважливіше питання, яке ставили замовникам, — чи дійсно фрилансери допомагають розвивати бізнес. Ствердно відповіли 91,1% підприємців. Із цим складно сперечатися. Фрилансери — must have, особливо, для онлайн-бізнесу, коли треба розв’язати конкретні фахові завдання швидко, недорого, якісно. Так, саме на фрилансі «якісно» поєднується з «недорого», що складно уявити в розрізі класичного офісного концепту.