Dragonfly Aerospace ввела в експлуатацію український супутник EOS SAT-1

 | 08.00

EOS SAT-1

Команда виробника космічної оптики та супутників Dragonfly Aerospace повідомила, що український приватний супутник EOS SAT-1 X-діапазону успішно введений в експлуатацію. Він оснащений двома високоточними камерами DragonEye і має спостерігати за земною поверхнею в оптичному та інфрачервоному діапазонах.

«Х-діапазон – це радіочастота, яка знаходиться в діапазоні від 8,0 до 12,0 ГГц з дуже короткою довжиною хвилі. Вона дозволяє передавати дані з високою роздільною здатністю між Землею та космічним апаратом, – як повідомляється на сторінці Dragonfly Aerospace у Facebook. – За допомогою Х-діапазона великий обсяг даних може бути завантажений з супутника зі швидкістю 300-600 Мбіт на секунду протягом 10-хвилинного прольоту».

Серед інших переваг – менша вразливість Х-діапазону до перешкод від дощу, снігу та інших атмосферних умов, які зазвичай здатні погіршити якість сигналу. Коротка довжина хвилі, стійкість до атмосферних перешкод і вузька ширина променя роблять його ідеальним для різноманітних застосувань, включаючи зв’язок, радіолокаційну зйомку та дистанційне зондування.

«У випадку сільськогосподарського супутника EOS SAT-1 Х-діапазон використовуватиметься, наприклад, для прогнозування погоди, геологічної розвідки та моніторингу рослинності», – додають у Dragonfly Aerospace.

178-кілограмовий EOS SAT-1 належить українській компанії EOS Data Analysis, яка є глобальним постачальником аналітики супутникових зображень на основі ШІ. Це перший з семи супутників, які входитимуть до складу власного сузір’я EOS SAT, і за його допомогою здійснюватиметься щоденне відстеження до 1 млн км². Розгорнути всі 7 оптичних супутників на низькій навколоземній орбіті компанія EOS Data Analytics планує до 2025 року.

Двигун супутника розробила українська компанія SETS, а Flight Control Propulsion зробила 3D-друк деталей і виготовлення елементів корпуса. EOS SAT-1 перебуватиме на сонячно-синхронній орбіті, завдяки чому постійно може оглядати освітлену поверхню Землі. Знімки з цього супутника використовуватимуться для подальшої обробки та отримання якісних даних для прийняття обґрунтованих рішень в аграрному секторі. Кінцева мета сузір’я – охопити 100% сільськогосподарських угідь та лісових масивів по всьому світу.

Супутник був виведений на орбіту в рамках місії Transporter-6. Це був перший запуск ракети-носія SpaceX Falcon 9 у 2023 році, і під час цієї місії, окрім EOS SAT-1, на орбіту також був виведений кубсат PolyITAN-HP-30, який розробили науковці Київського політехнічного інституту.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.