Дрон обприскувач. В чому переваги для фермерських господарств?

 | 08.00

Проект Agriteka нашій редакції листа з пропозицією опублікувати матеріл про дрони для фермерських господарств, зокрема дрони обприскувачі. На тлі російскої агресії в Україні та важливості ефективної роботи агропромсисловості ми вирішили, що такий матеріал може бути цікавим та акутальним для наших читачів.

drone spreading

Дрон обприскувач – що це таке та для чого він потрібен?

В житті аграріїв все частіше зустрічається таке поняття як дрон обприскувач. Хтось вважає його просто іграшкою та схиляється до традиційних методів, а хтось переконаний, що використання таких дронів є необхідністю.

Агродрон – безпілотний апарат, що використовується для поливу полів, внесення добрив та обробки посіву гербіцидами. За його допомогою можна вносити й спеціальних комах на поля для боротьби з іншими шкідниками та застосовувати для генерації туману.

Дрони займаються обприскуванням сільськогосподарських культур, що є одним з найважливіших етапів при вирощуванні. Традиційні наземні обприскувачі також добре справляються зі своєю робою, але дрон – більш зручний та економний варіант. А в умовах війни — дозволяє менше наражати на небезпеку людей, яким іноді треба працювати х технікою в полях (від ред.).

Деякі аграрії вже встигли придбати власні агрокоптери, але також діє й сервісна компанія AirFarming, що надає послуги обприскування з дрона.

Переваги використання дронів перед традиційними обприскувачами

Найголовнішою перевагою таких обприскувачів є можливість внесення ЗЗР з дрона саме тоді, коли традиційна техніка, не може виконувати роботу в полі. Наземна техніка має перечекати несприятливі умови — ніч, дощ, пориви вітру або низькі температури.

Агродрони, що працюють з повітря, є повноцінним вирішенням проблеми витоптування, адже наземна техніка в більшій чи меншій мірі має за собою такий недолік. Також, такий обприскувач не наносить пошкоджень рослинам штангами.

Агрокоптери не тільки економлять час та паливо, а роблять обробку полів ефективнішою. Один дрон обприскувач може обробляти близько 100 га землі за добу. Використання дронів обприскувачів зменшує використання діючих речовин на 30%, а води на 95%.

За допомогою дрону можна проводити локальну обробку певної невеликої ділянки. Коли якась окрема частина посіву відстає у розвитку чи потребує більшого захисту від бур’янів, коптер може точково обробити цю територію.

Незважаючи на те, що дрони мають вищий рівень ефективності обробітку, вони обійдуться аграріям дешевше аніж наземні самохідні обприскувачі. Дрон з усім необхідним для нього обладнанням буде коштувати близько $50 тис., коли ж наземна техніка для обприскування в середньому коштує від $230 тис. до $250 тис.

При необхідності агродрони можна використовувати не тільки для обробки чи поливу полів, а й для інших задач. Наприклад, для відстеження подій на полі – охорони посівів, для догляду тварин на фермах. Завдяки таким спостереженням можна завжди бути в курсі стану врожаю, знаходити та знешкоджувати заражені ділянки. Наземні ж види моніторингу не є такими ефективними та не охоплюють всієї площі полів.

Разом з цим, коптери мають хорошу маневреність та легкі в керуванні. Вони працюють на спеціальному програмному забезпеченні, тому пілоту необхідно тільки внести координати, зазначити перешкоди, висоту польоту та інші характеристики. Ручне ж керування дроном проводиться лише в окремих випадках.

З правильним підходом до цього пристрою можна відкрити десятки різноманітних можливостей для ведення господарства, що тільки підвищуватимуть ефективність виробництва.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.