Фін. звіт Microsoft за III кв 2023: доходи від Windows впали на 28%, пристроїв – на 30%, Xbox – на 30%. Але загалом прибуток виріс на 7%

 | 08.00

Корпорація Microsoft опублікувала результати фінансово-господарської діяльності за підсумками третього кварталу фінансового 2023 року.

Microsoft logo

Спад на ринку ПК очікувано вплинув на ефективність компанії. Проте у звітному кварталі Microsoft змогла наростити виторг на 7% (до $52,9 млрд) та чистий прибуток на 9% ($18,3 млрд). У той час як доходи від Windows, Xbox та пристроїв сильно просіли в минулому кварталі, хмарні, офісні та серверні сегменти бізнесу Microsoft компенсували падіння в інших областях.

У третьому кварталі фінансового 2023 року доходи напряму Windows OEM впали на 28%. Продажі пристроїв Microsoft (включаючи Surface, HoloLens та комп’ютерних аксесуарів) впали на 30%.

Компанія окремо враховує доходи від продажу пристроїв Xbox. У цьому сегменті також спостерігається падіння продажів на 30%.

Водночас прибуток від продажу контенту та сервісів Xbox збільшився на 3% завдяки зростанню Xbox Game Pass. Загалом дохід від ігор знизився на 4%.

Microsoft Xbox Game Pass

Microsoft зафіксувала рекорди третього кварталу за кількістю активних користувачів на місяць і активних пристроїв на місяць для Xbox. Microsoft майже досягла доходу в $1 млрд від підписок. На початку квітня PC Game Pass було запущено на 40 нових ринках, зокрема в Україні.

Загалом через слабкі результати напрямків Windows OEM, Xbox та пристроїв загальні доходи підрозділу Microsoft More Personal Computing знизилися на 9% – до $13,3 млрд.

Windows 11 laptops

Разом з тим, дохід від Office, хмарних і серверних продуктів компенсував просідання інших сегментів. Доходи від серверних продуктів та хмарних сервісів зросли на 17%, а доходи від Azure – на 27%.

Кількість підписників Microsoft 365 серед споживачів у звітному кварталі зросла на 12% до 65,4 млн. Доходи від комерційних продуктів Office та хмарних сервісів цього кварталу також зросли на 13%, а доходи від комерційних користувачів Office 365 — на 14%. Сервіс LinkedIn продемонстрував «рекордну взаємодію» – сеанси у соціальній мережі зросли на 15%, а дохід – на 8%. У Microsoft Teams тепер 300 млн активних користувачів у порівнянні з 280 млн у січні.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.