Хмарний бізнес Google вперше за 3 роки отримав прибуток, а рекламні доходи YouTube падають вже третій квартал поспіль

 | 08.00

Google logo

Згідно фінансового звіту Alphabet, хмарний підрозділ Google отримав $191 млн операційного доходу – при загальних доходах $7,45 млрд в першому кварталі 2023 року.

У минулому кварталі підрозділ звітував про збитки у розмірі $706 млн при доході у $5,82 млрд. Загальний дохід Alphabet у першому кварталі 2023 року склав $69,8 млрд – на 3% більше, ніж за той самий період минулого року.

Хмарний бізнес Google складається з Google Cloud Platform, яка надає послуги оренди хмарної інфраструктури для компаній та передплат на програмне забезпечення Google Workspace. Загалом на підрозділ припадає 10% загального доходу Alphabet.

YouTube logo app

Разом з тим дохід від реклами YouTube впав на 2,6% порівняно з минулим роком. У першому фінансовому кварталі 2023 року відеоплатформа отримала лише $6,69 млрд доходу від реклами порівняно з $6,87 млрд за той самий період минулого року. Зниження доходу від реклами в YouTube фіксується вже третій квартал поспіль.

YouTube зазнає гострої конкуренції з боку таких платформ як TikTok, компанія продовжує зосереджуватися на Shorts, щоб прискорити своє зростання. У листопаді 2022 року YouTube дозволив переглядати Shorts на смарттелевізорах, а у лютому оголосив, що розділ з короткими відео досяг 50 мільярдів щоденних переглядів.

У січні цього року Alphabet скоротила 6% працівників – близько 12 000 людей.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.