Київстар почав використовувати у тестовому режимі технологію мобільної передачі даних LTE 2300-TDD. Завдяки їй компанія планує збільшити пікову швидкість передачі даних і розвивати послуги зв’язку в регіонах, де дата-трафік стрімко зростає.
У другому кварталі 2022 національний телеком регулятор виділив трьом мобільним операторам смуги радіочастот у діапазоні 2100 МГц для збільшення ємності діючих мереж 3G, або покращення радіопокриття мереж LTE/4G. Нещодавно телеком регулятор також надав дозвіл компанії «Київстар» тимчасово (на період дії військового стану) підключити радіообладнання в діапазоні 2300 МГц.
Завдяки цьому компанія планує збільшити ємність мобільної мережі на прикордонних територіях і в містах, до яких під час війни мігрувала велика кількість мешканців з інших регіонів країни. Зокрема, за аналітичними даними Київстару, після 24 лютого 2022 понад 4 млн абонентів переїхали на Захід України.
Особливістю нової мобільної технології є те, що прийом і передача даних здійснюється на тих самих частотах. Це дозволяє оператору більш ефективно управляти пропускною спроможністю мережі. «Пікова» швидкість мобільної передачі даних за технологією LTE 2300- TDD при ширині смуги частот 40 МГц може досягати 600 Мбіт/с в ідеальних радіо умовах.
Перші базові станції, що працюють за новою технологією, вже встановлено у м. Тернопіль – «Наразі ми включили в Тернополі перші дві з трьох базових станцій LTЕ 2300 TDD», — коментує Олександр Комаров. – Але хочемо розвивати нову технологію по всій усій Україні і до кінця поточного року плануємо встановити 100 таких базових станцій».