Китай відправить на Марс свого робота і гелікоптер для збору зразків і випередження NASA

 | 15.00

Perseverance Ingenuity audio video

Китай планує відправити на Марс місію Tianwen-3 в період 2028-2030 років. Метою буде збір та доставка зразків марсіанського ґрунту на Землю.

Китай має намір відправити до Марса кілька апаратів із двох запусків, використовуючи ракети Long March 5. На Червону планету прибудуть посадковий модуль і злітний апарат. Орбітальний модуль і космічний корабель залишаться на орбіті.

Робот, обладнаний шістьма ногами, займатиметься збором зразків ґрунту на глибині до 2 метрів. Йому в цьому допоможе безпілотний літальний апарат, що нагадує американський вертоліт Ingenuity, який здійснив понад 50 польотів.

Китай хоче отримати 500 г зразків та відправити їх у космос. Орбітальний модуль перенаправить зразки на космічний корабель, який доставить їх на Землю. Китай розраховує розпочати місію Tianwen-3 з 2028 по 2030 рік. Вона триватиме протягом приблизно трьох років.

Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) і Європейське космічне агентство (ESA) хочуть доставити зразки ґрунту на Землю у 2033 році. Якщо Китай запустить місію 2028 року, то в разі успіху він зможе випередити конкурентів та отримати зразки вже влітку 2031 року.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.