Контент HBO може офіційно стати недоступним в Україні з 2023 року

 | 07.00

Дім дракона

Кабельний канал HBO і стримінговий сервіс HBO Max офіційно не працюють в Україні, тому українські OTT-сервіси співпрацюють з ліцензіатами, які мають права на їхній контент. Раніше це був російський сервіс Amediateka, з яким співпрацювали Oll.TV (Медіа Група Україна), і Megogo, який отримав права від Медіа Група Україна.

Цього літа Рінат Ахметов ухвалив рішення про вихід із медіабізнесу і передав ліцензії на свій медіахолдинг «Медіа Група Україна», внаслідок чого Oll.TV припинив роботу.

Материнська компанія HBO WarnerMedia після повномасштабного вторгнення росії в Україну заявила про «припинення операцій» у РФ. У червні співпрацю відновили, але лише на певний час: влітку російський сервіс дійшов згоди з американським правовласником щодо відпрацювання дійсного контракту, термін якого спливає наприкінці 2022 року. Відповідно, співпраця Медіа Група Україна і Megogo з Amediateka теж закінчується наприкінці 2022 року.

Залишається лише Megogo, але сервіс відмовляється співпрацювати з Amediateka. «Компанія Megogo не співпрацює з країною-агресором рф. Американський контент від правовласника HBO ми отримуємо через українського дистриб’ютора Медіа Група Україна, і цей контракт діятиме до кінця 2022 року. Надалі ми показуватимемо контент HBO тільки в тому разі, якщо контрагентом буде не російська компанія«, — відповіли в Megogo на запит The Village Україна.

Megogo планує напряму співпрацювати з HBO, тому заявив про бажання взяти участь у тендері та чекає на офіційне запрошення від правовласника. В іншому разі вже з наступного року українці втратять легальний доступ до контенту HBO.

Крім того команда медіасервісу Megogo розказала, як із початку широкомасштабної війни з росією змінились вподобання українців у споживанні контенту.

Починаючи з 2021 року кількість переглядів фільмів українського виробництва зросла вп’ятеро.

Щодо найпопулярніших українських фільмів, то з початку року найбільше переглядів отримали такі кінострічки: «Ціна правди», «Зірки за обміном», «Черкаси», «Захар Беркут» та «Скажене весілля 2». При цьому лідером у 2022 році скоріш за все стануть «Снайпер. Білий ворон» та «Я працюю на цвинтарі» — вже кілька тижнів ці стрічки є топовими за кількістю переглядів.

Водночас у Megogo звертають увагу, що міжнародні студії та правовласники все ще відносять Україну до країн колишнього СНД, де поки переважає російська мова. Тому часто фільми та серіали передаються правовласниками з аудіодоріжками мовою оригіналу та російською озвучкою.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.