Linux Ubuntu покидає російський ринок, поки це стосується бізнес-користувачів

 | 17.00

linux ubuntu

Компанія Canonical, розробник Linux-дистрибутива Ubuntu, оголосила про припинення підтримки своїх російських бізнес-користувачів. У заяві (яка починається словами «На боці України») сказано, що це її реакція на так звану спецоперацію.

На росії припинено підтримку корпоративних користувачів ОС Linux Ubuntu. Розробники Linux приєдналися до антиросійських санкцій. Рядових користувачів це поки що не торкнулося, але це питання часу.

Canonical позбавила всі російські компанії, що користуються операційною системою, можливості отримання її комерційних сервісів. Те саме стосується і платної техпідтримки – вона тепер теж недоступна для російських підприємств.

Серед усіх Linux-дистрибутивів Ubuntu є найзатребуванішим. За даними порталу 99firms, у всьому світі налічується понад 40 млн користувачів цієї системи. Також на Ubuntu працює понад третина всіх Linux-сайтів та веб-сервісів, включаючи Netflix, Dropbox та Snapchat.

Раніше так само вчинила американська компанія Red Hat, яка просуває найвідоміший корпоративний дистрибутив Linux. Система Red Hat називається Red Hat Enterprise Linux або RHEL. Red Hat заявила про вихід з росії та припинення співпраці зі своїми партнерами не тільки з росії, а й з білорусії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.