NASA створила 288-Мпікс камеру для космічного телескопа Nancy Grace Roman. Він бачитиме в 100 разів більше, ніж Hubble

 | 15.00

WFI Nancy Grace Roman

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) оголосило про завершення складання камери Wide Field Instrument (WFI) для космічного телескопа Nancy Grace Roman. Запуск обсерваторії заплановано на кінець весни 2027 року.

Камера обладнана мультиспектральним датчиком зображень із роздільною здатністю 288 Мпікс. Він складається з 18 матриць. Роздільна здатність кожної становить 16,8 Мпікс. Складанням камери займалася група фахівців компанії Ball Aerospace в Колорадо.

WFI дасть змогу отримувати великі знімки неба в інфрачервоному діапазоні. Завдяки новій камері Nancy Grace Roman бачитиме в 100 разів більше, ніж орбітальний телескоп Hubble. При цьому рівень деталізації збережеться.

Інженерам залишилося встановити системи охолодження. Робоча температура сенсорів зображень має бути на рівні -178 градусів Цельсія. Без цього космічний телескоп не зможе отримувати світло від далеких галактик і зірок. Для відведення і розсіювання тепла потрібна зупинка масиву радіаторів.

Після завершення роботи над системою охолодження телескопу належить пройти серію термальних вакуумних випробувань. Вони заплановані на літо поточного року. Потім камера WFI буде інтегрована до складу космічної обсерваторії Nancy Grace Roman. Ця процедура запланована на весну 2024 року. NASA відправить у космос Nancy Grace Roman у травні 2027 року.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.