Нові прогнози від TrendForce: оперативна пам’ять подешевшає на 15-20% за підсумками II кварталу 2023

 | 08.00

IRDM DDR4 RGB 3600 16 GB

Аналітики компанії TrendForce поділилися новим прогнозом щодо ситуації на світових ринках пам’яті DRAM та NAND в другому кварталі 2023 року.

Якщо раніше експерти очікували, що у другому кварталі мікросхеми подешевшають відповідно на 10-15% та 5-10%, то тепер показники зросли до 13-18% та 8-13%.

Насамперед це пов’язано з надмірною пропозицією та великими складськими запасами чипів й готових продуктів.

За оцінками TrendForce, оперативна пам’ять для персональних комп’ютерів та серверів за підсумками поточного кварталу в середньому подешевшає на 15-20%.

Найбільше зниження цін торкнеться рішень стандарту DDR4. Ринкова частка пам’яті DDR5 поки залишається порівняно невеликою та обмежена пропозиція перешкоджає різкому падінню цін. Однак привід збільшити обсяг ОЗУ буде й у власників останніх платформ Intel та AMD.

Як підкреслюють аналітики, у цьому кварталі найбільше подешевшають SSD корпоративного рівня та накопичувачі UFS, на які припадає понад 50% загального споживання флеш-пам’яті.

Попит на них має зрости у другому півріччі, а поки тиск на постачальників залишається високим, через що вони більш охоче пропонують знижки.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.