OLED-дисплеї – найкращий вибір для роботи та перегляду фільмів

 | 08.00

ZenBook 13 OLED_UX325

Ми проводимо з ноутбуками значну частину часу, тому якість його дисплею є одним із найважливіших факторів, який потрібно враховувати при виборі нового пристрою. Які параметри екрану в ноутбуку є найважливішими – розкажемо далі.

Охоплення діапазонів кольорів

Колірне охоплення є важливим параметром не тільки для тих, хто працює з графікою на професійному рівні. Дисплей, який відтворює ширший спектр відтінків дає змогу отримати і відобразити більш точне й реалістичне зображення. З таким дисплеєм зручно працювати з фото та відео, а в позаробочий час — комфортніше переглядати кінострічки. Якісний дисплей повинен відтворювати щонайменше 100% колірного простору sRGB щоб користувацький контент виглядав якнайкраще.

Яскравість і контрастність

Робота з ноутбуком можлива не тільки у приміщенні, а й на вулиці, наприклад на терасі кафе. Тому бажано щоб його дисплей мав максимальну яскравість, принаймні від 300 кд/м2. Що ж до рівня контрастності, то вона впливає на чіткість відтворення деталей у фото та відео з «темними» сценами. Що більше контрастність, тим більш чітким і приємним для перегляду буде зображення. Підтвердженням високого рівня контрастності та «кінематографічного» рівня дисплеїв також є сертифікація VESA DisplayHDR True Black.

Технології підвищення комфорту

ASUS Zenbook_ UX325

Під час тривалої роботи синя складова кольорової палітри екрану спричиняє певний дискомфорт і подекуди навіть може погіршувати якість сну. Хоча дана особливість є індивідуальною, розробники сучасних дисплеїв враховують і цей фактор, пропонуючи рішення для мінімізації рівня випромінювання синього світла. Дисплеї, у яких реалізовані сучасні технології підвищення комфорту й захисту зору, також сертифіковані незалежними лабораторіями, наприклад TÜV Rheinland.

Усіма вищезгаданими перевагами володіють OLED-дисплеї, якими оснащені нові ноутбуки ASUS, зокрема модель Zenbook 13 OLED.

OLED – це технологія виготовлення панелей на основі органічних світлодіодів, яка широко застосовується в сучасних телевізійних екранах, але стає популярною і у мобільних пристроях. Порівняно з традиційними рідкокристалічними дисплеями (РК), OLED-панелі не потребують фонового підсвічування. Тому вони займають менше місця по товщині і водночас забезпечують на рівень якіснішу картинку.

Zenbook 13 OLED

13-дюймовий OLED-дисплей з максимальною яскравістю 400 кд/м2, що встановлюється в цьому ноутбуку, характеризується широким колірним охопленням  у всьому діапазоні DCI-P3. Він є більшим за згадуваний вище sRGB. До того ж ним забезпечується високий рівень контрастності у 1 000 000:1, що дає насичені та реалістичні кольори на екрані.

Дисплей Zenbook 13 OLED володіє сертифікатами PANTONE Validated і Calman Certified, що підтверджує високу точність відтворення кольорів. Сертифікація VESA DisplayHDR 600 True Black означає здатність коректно передавати відтінки чорного і гарантує відмінну якість відображення HDR-контенту. Саме в ньому темні сцени виглядають краще а отже потребують відповідної якості дисплею для відтворення.

Серед переваг OLED-дисплеїв – висока точність відтворення відтінків кольору за різних рівнів яскравості, тому вони прекрасно підходять для роботи при будь-якому освітленні. У цьому OLED-дисплеї рівень синього світла на 70% нижче, ніж у звичайних РК-дисплеях ноутбуків.

До того ж ZenBook 13 OLED є компактним і легким, тому добре підходить для віддаленої роботи і під час подорожей. Компактний розмір поєднується в ньому з високою продуктивністю, що робить його універсальним інструментом для творчості, роботи або відпочинку.

Zenbook_13_OLED

Виконаний у міцному металевому корпусі, він володіє потужною конфігурацією та повноцінним комплектом портів. Важливий параметр для мобільного ПК — час автономної роботи. У моделі він досягає 13 годин, тому брати із собою з дому зарядний пристрій буде зазвичай не потрібно. Ноутбук доступний у двох варіантах кольору Pine Grey («сіра сосна») та Lilac Mist («бузковий туман»).

Дисплей OLED забезпечує чудову якість зображення. Спробуйте, і ви не захочете повертатися до звичайного РК-екрана.

Докладніше про ноутбуки ASUS OLED можна дізнатися на сторінці asus.com/ua-ua/content/Laptop-OLED/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *