OpenAI презентувала нову модель ШІ — GPT-4. Вона доступна для передплатників і в чаті Microsoft Bing

 | 08.00

ChatGPT Plus

OpenAI офіційно презентувала нову модель штучного інтелекту GPT-4 для чат-боту ChatGPT. Раніше у ChatGPT використовувалася версія GPT-3.5.

Різниця з GPT-4 тонка і не завжди явна, оскільки ШІ все ще має певні обмеження, але можливості нової моделі безумовно ширші. Оновлена версія ШІ точніше у відповідях та більш «творча». Вона дійсно мультимодальна, як згадувалося раніше, але меншою мірою.

Нейромережа може сприймати текст і зображення, але видає відповіді лише у текстовій формі. GPT-4 вміє аналізувати зображення для складних інтерпретацій та опису зображеного. Система пройшла шестимісячний курс навчання для підвищення безпеки, і тепер ймовірність відповідей про заборонений контент нижче на 82%. Також згадується, що точність надання фактичних даних вища на 40%.

Оновлена модель GPT-4 поки що доступна для передплатників ChatGPT Plus і в чаті пошуковика Microsoft Bing. OpenAI співпрацює з низкою компаній для інтеграції GPT-4 до інших програмних продуктів, включаючи Duolingo, Stripe та Khan Academy.

Шлях до появи GPT-4 був складним, мовні моделі ШІ повільно набирали обертів. Перша дослідницька робота, яка описує GPT, була опублікована у 2018 році. Через рік було запущено модель GPT-2, а 2020 анонсовано модель GPT-3. Ці моделі навчалися на великих масивах текстових даних з Інтернету.

Спочатку компанія OpenAI боялася зловмисного використання ШІ для дезінформації та спаму, тому не поспішала із запуском публічної версії. Відомий чат-бот ChatGPT на базі GPT-3.5 був запущений лише наприкінці 2022 року. Він швидко набрав популярності та викликав ажіотаж по всьому світу. Зараз OpenAI тісно співпрацює з Microsoft, яка інвестувала мільярди у розвиток цього напряму. Для навчання нової моделі використовувалася хмарна інфраструктура Microsoft Azure, і софтверний гігант планує активно впровадити ШІ у свої програмні продукти.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.