Які кроки треба зробити для підвищення якості освіти в Україні?

 | 12.00

RoundTable_E-learning

4 травня 2016 року відбувся «круглий стіл» на тему: «Освітня політика в умовах інформаційного суспільства». На ньому обговорювались ключові проблеми модернізації національної освітньої політики шляхом впровадження інноваційних технологій.

Засідання проводилось Комітетом з питань науки і освіти та Комітетом Верховної Ради з питань науки і освіти, Комітетом Верховної Ради з питань інформатизації та зв’язку спільно з Асоціацією підприємств інформаційних технологій України.

Захід мав на меті обговорити модернізацію національної освітньої політики шляхом впровадження інноваційних освітніх інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) та визначення ключових напрямів удосконалення нормативно-правового забезпечення цієї політики.

RoundTable_E-learning

До обговорення залучились також керівники Міжнародних науково-навчальних центрів, Інституту вищої освіти НАПУ України, Національного Технічного Університету «КПІ» та багато інших освітян.

RoundTable_E-learning
Олександр Співаковський, перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти: «Той факт, що наші діти «голосують ногами», виїжджаючи навчатися за кордон, свідчить про те, що ми не створюємо в Україні потрібні умови для цього»
RoundTable_E-learning
Еліна Шнурко-Табакова, голова Асоціації підприємств інформаційних технологій України: «Занепад в освіті, який створювався за останні десятиріччя треба долати дуже швидко. У нашу Асоціацію входять компанії, які в десятках країн розробляли політики освіти з використанням ІКТ, але ні воні, ні їх досвід досі не є затребуваними в Україні»
RoundTable_E-learning
Тетяна Нанаєва, директор з корпоративних питань компанії Intel: «Платформа трансформації освіти компанії Intel — це світове надбання. Воно перекладалась на різні мови та поширювалась у світі ще три роки тому назад, але в Україні всі ці пропозиції десь загубились»

При обговоренні відзначалось, що електронна освіта зараз є пріоритетом розвитку інформаційного суспільства. Саме вона може радикально підвищити якість навчального процесу завдяки використанню поряд з традиційними підходами таких сучасних інструментів, як дистанційне навчання, масові онлайн-курси, електронні освітні ресурси тощо.

У виступах учасників засідання підкреслювалось, що в умовах інформаційного суспільства система освіти не може бути успішною без осучаснення нормативно-правової бази освітньої політики, розробки стандартів е-освіти, підвищення ІКТ-компетентності вчителів/викладачів.

За результатами розгляду проблемних питань учасники заходу ухвалили рішення, у якому запропоновано цілий ряд заходів.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.