Польська компанія Т4В хоче оскаржити тендер на проведення MNP

 | 20.30

У Києві 25 лютого відбулася прес-конференція на тему: «Чи вдасться спинити державний злочин? Нові факти у гучному тендерному скандалі про національний мобільний зв’язок». Захід був присвячений результатам тендеру на закупівлю автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів», організованого Українським державним центром радіочастот. Організатором прес-конференції виступила польська компанія Т4В.

Так, компанія Т4В, яка брала участь у тендері та вийшла до фіналу, офіційно заявляє, що компанія «Діанінк» («Медіафон») була обрана переможцем, незважаючи на відсутність відповідності мінімальним тендерним вимогам та подачу неправдивих даних.

MNP-T4B-UDCR-tender-01
По результатам тендеру компанія Т4В звернулася до Антимонопольного комітету України зі скаргою, яка була прийнята і буде розглянута 2 березня 2016 року

«Відповідно до даних, які оголошувались на відкритті тендерних пропозицій, однозначно зрозуміло, що лише Т4В та «Егісsson Україна» відповідають тендерним вимогам, а оскільки у Т4В нижча ціна – 82,28 мли грн, порівняно з «Егісsson Україна» – 107,66 млн грн, то саме Т4В має бути визнана переможцем», – впевнений Пьотр Нашковскі, директор сектору телеінформаційних систем ТОВ «Т4В» та автор вимог до процесів перенесення номерів у мобільних та стаціонарних мережах у Польщі і вимог до співпраці між операторами з упровадження послуги перенесення номеру.

MNP-T4B-UDCR-tender-02
Пьотр Нашковскі, директор сектору телеінформаційних систем ТОВ «Т4В»: «Вимоги тендеру багато в чому просто скопійовані з тексту вимог одного з російських операторів, для якого компанія «Медіафон» впрваджувала систему MNP»

Відповідно до його слів, Український державний центр радіочастот (УДЦР) мав інформацію про те, що компанія «Діалінк» не відповідає вимогам тендеру, але на лист команії Т4В з цього приводу не було отримано жодної відповіді, незважаючи на те, що УДЦР, відповідно до українського законодавства, повинен був її надати протягом 5 днів.

Крім того, по результатам тендеру компанія «Т4В» звернулася зі скаргою до Антимонопольного комітету України. Скарга була прийнята і буде розглянута 2 березня 2016 року. «Ми будемо співпрацювати з СБУ та передамо їм усю необхідну інформацію і матеріали, які маємо по цій справі. А саме дані про зв’язок компанії «Медіафон» (в Україні представлена компанією «Діалінк») з Росією, невідповідність мінімальним технічним вимогам тендеру, інформацію про те, що певні дані і параметри, подані у їх пропозиції, – неправдиві тощо», – заявив пан Нашковскі.

MNP-T4B-UDCR-tender-03
Роман Кудас, експерт у сфері державніих закупівель «Консалтинг Експерт Прок’юремент»: «Головна вимога Т4В – проведення дійсно прозорого тендера»

Пьотр Нашковскі зауважив, що з іншими учасниками тендеру компанія Т4В не може співпрацювати, оскільки це забороняється законодавством Польщі і може розцінюватись як змова, за що, наприклад, у Польщі, їм загрожуватиме до 3 років позбавлення волі. Все це робиться для того, щоб боротися з корупцією – з цією метою було засноване Центральне антикорупційне бюро, яке має повноваження поліції для розслідування подібних справ.

MNP-T4B-UDCR-tender-04
Вадим Гулько, директор з адміністративних питань, голова Комітету з конкурсних торгів, щодо вимог до резервування системи: «За рахунок зменшення вартості пропозиції навіть на 15 млн грн (прийнявши повну відсутність резервування обладнання в ОЦОД та РЦОД) різниця між переможцем (ТОВ «ДІАЛІНК») та ТОВ «Т4В» зменшується до 22 балів (на 6 балів з 28 балів), що не дозволяє робити висновок про невірно визначеного переможця даних конкурсних торгів серед учасників»

Компанія Т4В має багаторічний та успішний досвід упровадження подібних систем перенесення номерів у мережах мобільного і стаціонарного зв’язку, а технічне рішення, впроваджене в Польщі, належить до найбільш новаторських і сучасних у світі. Компанія не погоджується з оцінкою своєї пропозиції, адже впевнена, що має усе необхідне, щоб максимально швидко та якісно провести цю процедуру і в Україні.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.