EBITDA Укртелекому за I квартал зросла на 12 %, до 500 млн грн

 | 20.52

Укртелеком продовжує підвищувати ефективність своєї роботи. За I квартал 2016 року EBITDA компанії зросла на 12 % у порівнянні з аналогічним періодом минулого року та склала 500 млн грн. Маржа EBITDA зросла на 2,5 п. п. і сягнула 29,2 %. При цьому чистий прибуток компанії становить близько 100 млн грн.

Дохід Укртелекому в I кварталі залишився на рівні минулого року – 1,712 млрд грн.

Дохід від телекомунікаційних послуг теж стабільний – 1,565 млрд грн. Доходи від надання послуг приватним абонентам та бізнес-споживачам зросли на 5,5 та 3 % відповідно. Фізичним особам надано послуг на 967 млн грн, корпоративним – майже на 310 млн грн. Дохід від послуг для операторів скоротився, що зумовлено загальною ринковою тенденцією зниження обсягів голосового трафіку.

Доходи від послуг фіксованої телефонії склали 824 млн грн, активна база – майже 6,3 млн телефонних ліній.

Укртелеком як найбільший в Україні провайдер широкосмугового інтернету продовжує розширювати покриття та покращувати якість надання послуг. Дохід від ШСД, порівняно з I кварталом 2015 року, зріс на 17 %, до 368 млн грн. База абонентів на кінець кварталу склала понад 1,6 млн. При цьому активність користувачів домашнього інтернету зросла – у I кварталі один абонент використовував у середньому 65 ГБ на місяць, що на 14 % більше, ніж у минулому році.

Kurmaz Ukrtelecom
Юрій Курмаз, директор ПАТ «Укртелеком»: «Наші абоненти зможуть користуватися інтернетом на швидкості до 50 Мбіт/с за технологією VDSL по звичному телефонному кабелю та до 1 Гбіт/с при використанні оптоволокна за технологією FTTH/GPON. Уже до кінця року 300 тис. наших абонентів відчують якість послуг нового рівня»

Кількість користувачів послуги «Інтерактивне ТБ» також продовжила збільшуватися, сягнувши майже 73 тис., що на 115 % більше порівняно з I кварталом 2015 року.

У корпоративному сегменті Укртелеком продовжив реалізацію низки проектів для великих національних компаній. Зокрема, введено в експлуатацію індивідуальний модуль у Центрі обробки даних (ЦОД) для ПУМБ, що є першим проектом у напрямку будівництва ЦОДів для банківського сектору. На 90 %, зі значним випередженням плану, виконано будівництво телекомунікаційної мережі для АЗК «ОККО».

За підсумками кварталу ПАТ «Укртелеком» сплатило понад 410 млн грн податків і зборів до бюджетів України всіх рівнів.

Інвестиції у розвиток телекомунікаційної мережі в I кварталі склали 56 млн грн. Ці кошти були витрачені на розширення мережі для реалізації проектів у корпоративному та масовому сегменті.

Спільно зі спеціалістами Huawei було проведено аудит існуючої інфраструктури та умов розміщення нового обладнання, що дозволить до кінця року розпочати переведення абонентів у найбільших містах України з технології ADSL на сучасні VDSL і FTTH/GPON.

«Прагнучи технологічного лідерства на ринку інформаційно-телекомунікаційних технологій, ми розпочали масштабну модернізацію мережі. Це дозволить компанії впровадити нові сервіси, а також покращити якість вже існуючих послуг. Наприклад, наші абоненти зможуть користуватися інтернетом на швидкості до 50 Мбіт/с за технологією VDSL по звичному телефонному кабелю та до 1 Гбіт/с при використанні оптоволокна за технологією FTTH/GPON, – сказав директор ПАТ «Укртелеком» Юрій Курмаз. – Уже до кінця року 300 тис. наших абонентів відчують якість послуг нового рівня».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.