Проект «ФінСкарга» розповів про перші результати роботи

 | 15.46

проект ФінСкарга

27 листопада 2020 року проект «ФінСкарга» взяв участь в одній з найбільших в Україні конференцій про digital-кредитування та фінанси за участю провідних експертів фінтех-галузі. Під час конференції було представлено результати роботи платформи за декілька місяців існування.

Насамперед, експерти відзначають основну проблематику, з якою стикаються споживачі фінансових послуг в Україні. Серед них: криза довіри споживачів до фінансового ринку, відсутність зрозумілого процесу взаємодії споживачів з фінустановами і недостатність знань про обов’язки та права з боку споживачів.

Серед завдань, які ставила перед собою платформа:

  • автоматизація та спрощення механізму комунікації між споживачами фінансових послуг та компаніями, які їх надають;
  • збільшення довіри українців до фінансового сектору;
  • надання пропозицій щодо змін до законодавства на основі отриманих платформою даних;
  • сприяння створенню механізму, який би стимулював гравців на ринку фінансових послуг дотримуватись чесних правил гри.

В рамках пілотного проекту споживач має можливість побачити в особистому кабінеті платформи весь шлях скарги – від надання до отримання відповіді.

З моменту старту проекту «ФінСкарга» отримала більше 760 скарг, з яких 82% відносно фінансових установ і 18% стосовно банків. 91% скарг отримані на готівкові кредити і 9% – на карткові продукти.

Проблематика більшості скарг стосувалась перевищення граничного розміру нарахованих відсотків за договором позики та вчинення неправомірних дій, спрямованих на повернення заборгованості, а також повернення кредиту, який користувач не брав. 52% скарг подали жінки, 48% — чоловіки.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.