Українці представили найкращі мобільні застосунки в Барселоні на MWC Barcelona 2023

 | 17.30

mwc 4YFN ua 2023

З 27 лютого по 2 березня вперше в Барселоні українська делегація  представила вісім стартапів в рамках виставкового павільйону 4YFN, MWC Barcelona 2023, найбільшого та найвпливовішого конгресу з мобільних технологій у світі. Український стартап DeHealth увійшов до п’ятірки найкращих в премії від European Connected Health Alliance Group та стартап BEHOLDER увійшов у ТОР 50 4YFN Awards.

Участь української делегації на 4YFN 2023 відбувається у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством економіки України, Ukrainian Startup Fund за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

MWC найвпливовіша і найбільша подія у сфері мобільних технологій, яка підтримується національними урядами. Згідно з розрахунками організаторів MWC 2023 року повинен принести близько 350 мільйонів євро економічної вигоди та 7400 тимчасових робочих місць у регіоні. У рамках заходу пройшла виставка останніх досягнень галузі, а також відбулися анонси та прем’єри технологічних новинок. 

Українські стартапи були представлені в рамках 4YFN Barcelona — найбільшої світової події, присвяченої продуктам і послугам індустрії мобільних технологій. 

 • Numo ADHD — програма для підтримки та підвищення продуктивності для людей із синдромом порушення активності та уваги;
 • Zeely — мобільний вебмагазин і розробник реклами на основі штучного інтелекту;
 • XSight — ігрова AR-платформа з елементами соціальної мережі;
 • Finmap — інструмент управління грошовими потоками для малого та середнього бізнесу;
 • SUITSME — фешн-гра, яка пропонує спробувати себе в ролі стиліста;
 • DeHealth — децентралізований застосунок на основі ШІ та медичних даних;
 • Vanongo — платформа, що діджиталізує процеси роздрібної доставки;
 • Saldo Apps — фінтех-платформа для самозайнятих осіб і мікробізнесу.

На MWC 2023 багато уваги приділялося темі Healthcare. Український стартап DeHealth увійшов до п’ятірки найкращих в премії від European Connected Health Alliance Group, глобальної структури в сфері цифрового здоров’я. Додаток працює на основі штучного інтелекту та медичних даних і допомагає безпечно зберігати, обмінювати, керувати та монетизувати деперсоналізовані дані. 

Український стартап BEHOLDER увійшов у ТОР 50 4YFN Awards. Стартап допомагає  проводити дистанційне сканування складу земної поверхні з супутників, за допомогою технологій AI.

На стенді української технологічної екосистеми відвідувачі за допомогою VR-окулярів змогли побачити в яких реаліях працюють українські стартапи. На відео показано зруйновані будинки Бородянки, Гостомеля, Києва, Харкова, Миколаєва, Дніпра, Запоріжжя, Ізюму, Катюжанки, Чернігова, Вінниці, Співаківки.

Заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков взяв участь у сесії GovTech Empowering Tech for Peace та розповів про цифровізацію України, підтримку стартап-екосистеми і спільну роботу держави та бізнесу заради досягнення єдиних цілей. 

“Україна — країна стартапів. Це не далеке майбутнє — це наше сьогодення. Наша країна має надзвичайно потужний технологічний потенціал і сьогодні українська стартап-екосистема — яскравий цьому доказ. Попри війну вона продовжує розвиватись, народжуються та масштабуються нові інноваційні проєкти.

Такі події які 4YFN 2023 — це можливість розповісти світові  про технологічну, інноваційну Україну. Нам є чим пишатись”, зазначив Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації.

Згідно з даними Міністерства бізнесу та праці Каталонії, з 2006 року завдяки участі у Конгресі компанії подвоїли свій оборот і збільшили заповнюваність на 38% порівняно з їх першою участю MWC, а стартапи змогли потроїти свій оборот і зростити бізнеси в декілька разів.

“Уряд сподівається, що інвестиції в інновації та технології стануть одним із важливих елементів повоєнної відбудови. Ми вже зараз спостерігаємо, як українська інноваційність, креативність та здатність створювати нестандартні рішення викликають суттєву зацікавленість бізнес-спільноти — зокрема, в межах ініціативи Advantage Ukraine. Тож такі події-каталізатори екосистеми цифрового підприємництва як 4YFN здатні надати новий поштовх українським технологіям для інтеграції в європейський ринок, розширення зв’язків та контактів з потенційними інвесторами”, заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.

На події зібралися фонди, корпорації, холдинги, що шукають потенційні єдинороги- стартапи для інвестицій у новітні технології.

“Стартап-екосистема України невпинно розвивається завдяки талантам ІТ спеціалістів та спроможності знайти нестандартні рішення.  8 українських стартапів були представлені на українському стенді та мали можливість запітчити свої ідеї в рамках 4YFN. Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підтримує участь українських стартапів у найбільш впливових міжнародних заходах, що є ефективними майданчика для налагодження контактів з  клієнтами, партнерами та інвесторами”, — зазначила Керівниця Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України” Олеся Залуська.

“Українські стартапи вперше мали нагоду представити свої проєкти на конференції 4YFN в рамках культового Mobile World Congress 2023. Серед 8 прогресивних команд делегації варто відзначити та FINMAP.online, що днями оголосив про залучення $1,2 млн інвестицій від міжнародного VC фонду. Підвищений інтерес до рішень українських команд на міжнародних подіях підтверджує, що український tech сектор — це драйвер для економіки, інновації для армії у сфері military tech та рішення для відновлення країни.” —  Павло Карташов, директор Українського фонду стартапів. 

 •  Barcelona Activa оголосили про запуск послуги Mentor in Residence, яку просувають організації-члени Barcelona Deep Tech Node. Ця підтримка допомогає стартапам як у розвитку бізнесу, продукції, отриманні фінансування, так і в покращенні внутрішньої організації консультування;
 • Banco Sabadell, який інвестував 1000 мільйонів євро в «стартапи» за 10 років представив BStartup. Це проєкт, створений каталонським банком для розвитку фінтек стартапів;
 • MWC Open Innovation Challenge 2023 — зустрічі корпорацій/інвесторів та підприємців;
 • Також учасники отримали можливість поспілкуватися з Bit2Me, провідної біржі на іспанському ринку, зареєстрованої в Банку Іспанії, яка належить Inveready Venture Capital, фонду з найвищою прибутковістю.   Red.es та ICEX Spain Export and Investment, та іншими. Інвестори і корпорації з Індії, Південної Кореї, Японії і т.д.
 • Hotelbeds і Wayra також запустили свій перший стартап-челлендж. Фонд 40 000 євро від Hotelbeds 

Українська делегація отримала зацікавленість інвесторів у подальшій співпраці.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.