В рамках Стратегії розвитку телерадіомовлення УДЦР проведе прорахунок частот Херсонщині та у Криму

 | 16.53

В Національній раді України з питань телебачення та радіомовлення днями було презентовано проект Стратегії розвитку телерадіомовлення на території Херсонської області та організації мовлення в АР Крим.

Серед тих, хто буде реалізувати цю Стратегію, є Український державний центр радіочастот.

Про це в коментарі прес-службі УДЦР повідомив член міжвідомчої робочої групи Нацради, начальник відділу радіомовної служби держпідприємства Олександр Бондаренко.

Він відзначив, що до виконання цього надзвичайно важливого завдання будуть також залучатися фахівці Міністерства інформаційної політики, Нацради, Концерну РРТ та Національної телерадіокомпанії України.

У переліку невідкладних питань, які визначені документом і потребують комплексного вирішення, – збільшення рівня покриття території аналоговим і цифровим ефірним мовленням, спрощення процедури прийняття рішень для розвитку мовлення на території Херсонської області, створення відповідних умов для розповсюдження місцевого мовлення, забезпечення належної роботи провайдерів програмних послуг тощо.

Олександр Бондаренко зазначив, що до компетенції УДЦР будуть віднесені питання прорахунку чотирьох додаткових частот для FM-мовлення в населеному пункті Чонгар, забезпечення необхідним радіочастотним ресурсом нових додаткових веж у Чаплинці та Каланчаку, а також подальшого впровадження мереж цифрового наземного ТВ-мовлення.

За повідомленням Нацради, розробка Стратегії є перш за все ознакою системного, комплексного підходу до вирішення болючих для України питань, пов’язаних з інформаційним захистом її територій. Після погодження з відповідними інституціями документ має стати керівним для усіх залучених до його реалізації сторін.

В 2015 році фахівці УДЦР визначили можливість використання на сході країни 26 радіочастот передавачами аналогового звукового мовлення, 19 телевізійних каналів передавачами аналогового телебачення та одного ТВк для цифрового наземного телевізійного мовлення. Завдяки спеціалістам держпідприємства в експлуатацію введено 35 передавачів, з них 19 телевізійних та 16 радіомовних.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.