Відбулася конференція Digital Banking Conference & First FinTech Stand Up

 | 22.50

Digital Banking Conference First FinTech Stand Up

Захід був присвячений темі цифрової трансформації в банківському секторі України та розвитку ринку необанків. У ньому взяли участь провідні банкіри, інвестори, керівники інноваційних компаній, експерти фінтех-галузі та представники державних органів.

«Світ змінюється і пандемія COVID-19 лише прискорила ті процеси, які на це впливають. Зараз у банків залишається лише два шляхи: або за допомогою фінтех-компаній здійснювати диджитал-трансформацію, або самим ставати фінтехами і перетворюватись на необанки», — вважає Голова правління Української асоціації фінтех та інноваційних компаній Ростислав Дюк.

«Цей рік проходить під знаком нової реальності в усіх аспектах нашого життя та бізнесу, — погодився віце-президент з розвитку бізнесу Mastercard в Україні та Молдові Юрій Батхін. — Ситуація у світі ще більш прискорила діджиталізацію, і цифри Mastercard це тільки підтверджують. Так, за перші 9 місяців цього року кількість токенізованих операцій по картках Mastercard, випущених українськими банками, зросла більш ніж в 2 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Зростає і частка безконтактних транзакцій фізичними та цифровими картками: у третьому кварталі їх частка склала 72% від загальної кількості транзакцій з Mastercard у фізичному ритейлі, а всього лише рік тому цей показник становив трохи більше ніж 51%. Усе це говорить про те, що тренд на діджитал буде лише посилюватися, і майбутнє за безшовним платіжними рішеннями, біометрією, рішеннями на базі in car commerce, voice commerce платформ та подальшою токенізацією, зокрема і в електронній комерції».

 

Під час конференції відбулася презентація Bank Roadmap 2020 — дослідження по диджитал-трансформації українських банків, яке провела Українська асоціація фінтех та інноваційних компаній. Згідно з цим дослідженням, необанки більш успішні у диджитал-просторі, ніж традиційні банки. Отже, останнім треба використовувати переваги, які надають сучасні технології та ставати більш зручними і доступними для клієнтів.

Спікери конференції вважають, що цифрова трансформація банків має відбуватися якомога швидше. При цьому в даний процес треба активно залучати як власні сили, так і сторонні фінтех-компанії, які добре розуміють ринок високих технологій. А кінцевим результатом має стати надання якісних та простих послуг клієнтам. Подібні думки висловлювалися як в ході панельних дискусій, так і під час виступів окремих спікерів.

Так, директор з розвитку консалтингових послуг Mastercard Advisors в Україні та Молдові Алекс Романський вважає, що популярність необанкам забезпечує кілька основних переваг. «По-перше, необанки використовують сучасніші ІТ рішення, наприклад, чат-боти, біометрію тощо. По-друге, вони значно швидше випускають нові продукти та можуть таким чином оперативніше задовольняти потреби клієнтів. По-третє, через відсутність відділень необанки мають значно нижчі операційні витрати. Як свідчить міжнародний досвід, сьогодні рівень довіри до традиційних банків залишається стабільно високим, проте суттєва частка клієнтів починає користуватися послугами необанків та фінтех-рішеннями. Тому діджитал-трансформація традиційних гравців та їх сервісів сьогодні стає гарною можливістю закріпити свої позиції у цифровому світі», — резюмує спікер.

Одним з найважливіших аспектів надання якісних послуг необанками, фінтех-сервісами та  державними органами є віддалена ідентифікація. Про бачення цього питання з боку уряду розповіла Людмила Рабчинська, заступниця Міністра цифрової трансформації. За її словами, вже зараз держава надає якісні цифрові послуги на базі додатку «Дія» та універсальної платформи віддаленої ідентифікації ICEI (id.gov.ua). Так, в цій системі відбувається 35 тис. транзакцій щодня, а минулого року загалом було видано 6 млн електронних підписів. «Платформа ICEI є базою для надання електронних послуг на порталі «Дія» і багатьох інших сервісів. Я сподіваюся, що найближчим часом бізнес, в тому числі фінансові установи, будуть використовувати її досить активно, адже вона дає можливість здійснювати перевірку в державних реєстрах та має 53 схеми електронної ідентифікації», — зазначила Людмила Рабчинська.

Одним із хедлайнерів конференції став Віталій Татару, Екс-CIO Tinkoff, який нещодавно був оцінений у $5,5 млрд. На конференції виступили спікери з таких організацій, як izibank, Moneyveo, Альфа-Банк,  Укрсиббанк, ТАСКОМБАНК, Mastercard, Baker McKenzie, ПУМБ, ПриватБанк, Novapay, Identomat, ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА, Sportbank, Elcoin LTD, Sportbank, Concord, Uplata, O.Bank, todobank.

Під час конференції також пройшов пітч стартапів, де команди демонстрували свої проєкти учасникам конференції та інвесторам. А в кінці заходу відбувся фінтех-стендап — експериментальний формат, де професіонали галузі через стендап-монолог із гумором розповідали про власний досвід, проблеми та виклики фінтеху.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.