Проект BRAVE1 об’єднає в Україні defense-tech компанії, державу, інвесторів, фонди та військових в оборонних розробках

 | 15.00

BRAVE1

Мінцифра спільно з Міністерством оборони, Генеральним штабом ЗСУ, Радою національної безпеки й оборони, а також Міністерствами з питань стратегічних галузей промисловості та економіки анонсували проект BRAVE1.

Brave1 – це єдина платформа для співпраці defense-tech компаній, держави, військових, інвесторів, волонтерських фондів, медіа і загалом всіх, хто планує брати участь у розробці оборонних технологій.

В Мінцифри зазначили, що ключову роль у запуску defense-tech кластеру, відіграла «Армія дронів‎», який запустили для збору коштів і закупівлі безпілотників для українських військових (станом на кінець березня придбано 3201 безпілотник на загальну суму в понад 4 млрд гривень). Паралельно команда Міністерства вивчала досвід топових технологічних країн у defense tech, і роботу їх інституцій, які стимулюють розвиток оборонних інновацій.

Генштаб зі своєї сторони надаватиме військову експертизу, а Міноборони тестуватиме розробки у військах та контролюватиме постановку на озброєння. Мінекономіки допоможе із залученням грантів та інвестицій, Мінстратегпром надасть підтримку з масштабуванням бізнесу, а Мінцифри виступатиме як координатор проекту.

Приєднатися до проєкту можна надіславши заявку на сайті Brave1.

Brave1 матиме топових амбасадорів, які ділитимуться досвідом та представлятимуть платформу у різних країнах — для цього передбачений додатковий проєкт під назвою Defense Innovation Council. Пропозицію очолити представництво вже прийняв Марк Леннон, який протягом останніх 22 років займався розробкою інноваційних оборонних технології: обіймав керівні посади в Gartner та уряді США, а також служив офіцером американських ВМС (у рядах яких залишається резервістом) та брав участь у реальних бойових діях.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.