Розробники Tor анонсували свій браузер Mullvad — на базі FireFox з власним VPN

 | 07.00

Tor Mullvad

Розробники анонімної мережі та захищеного браузера Tor випустили свій браузер Mullvad, що працює через однойменний VPN. Браузер доступний для операційних систем Windows, Mac та Linux.

Основню задачею браузера Mullvad є ускладнення відстеження для рекламодавців та інших компаній відстеження в інтернеті. Це досягається шляхом скорочення метаданих, що збираються сайтами для ідентифікації пристрою та користувача. Mullvad маскує ці дані, також блокуючи сторонні cookie та трекери. У комплект входять кілька встановлених плагінів, які допомагають мінімізувати «слід», що залишається.

По суті Mullvad є клоном FireFox, як і браузер Tor. На FireFox просунутий користувач може отримати такий самий рівень захисту. Браузер дозволяє отримати максимальний рівень «невидимості» відразу після установки, без додаткових налаштувань.

Сервіс VPN Mullvad надає доступ, у тому числі й до onion-сайтів, але не є обов’язковим – можна використовувати будь-який інший.

Нагадаємо що таке Tor

Tor Browser (скор. від англ. The Onion Router) — це система проксі-серверів, що дозволяє встановлювати анонімне з’єднання, захищене від відстеження. Розглядається як анонімна мережа віртуальних тунелів, що надає передачу даних у зашифрованому вигляді. Написана переважно на C. Tor оперує мережними рівнями onion-маршрутизаторів, дозволяючи забезпечувати анонімні вихідні з’єднання та анонімні приховані служби.

За допомогою Tor користувачі можуть зберігати анонімність в Інтернеті під час відвідування сайтів, ведення блогів, надсилання миттєвих та поштових повідомлень, а також під час роботи з іншими програмами, що використовують протокол TCP. Анонімізація трафіку забезпечується за рахунок використання розподіленої мережі серверів — вузлів. Технологія Tor також забезпечує захист від механізмів аналізу трафіку, які ставлять під загрозу не лише приватність в Інтернеті, а також конфіденційність комерційних таємниць, ділових контактів та таємницю зв’язку загалом.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.