Seagate оштрафували на $300 млн за продаж жорстких дисків компанії Huawei

 | 07.00

Seagate Exos X14 Enterprise

Міністерство торгівлі США наклало на Seagate Technology штраф у розмірі 300 мільйонів доларів через порушення обмежень експортного контролю. Він був присуджений за постачання Seagate жорстких дисків компанії Huawei. Розмір штрафу більш ніж удвічі перевищує чистий прибуток, який Seagate могла отримала від незаконного експорту.

У період із серпня 2020 року до вересня 2021 року Seagate відвантажила Huawei 7,4 мільйона жорстких дисків без отримання відповідної експортної ліцензії. Сумарна вартість накопичувачів склала понад $1,1 млрд. Варто додати, що конкуренти в особі Toshiba та Western Digital перестали продавати жорсткі диски Huawei ще у 2020 році, коли набули чинності нові обмеження.

Як виправдання Seagate заявила, що не зовсім корректно витлумачила нові експортні обмеження. Річ у тому, що жорсткі диски, які фірма відвантажувала Huawei, були зроблені за межами Сполучених Штатів, проте таке виправдання не переконало Міністерство торгівлі США. Зрештою, Seagate погодилася виплатити $300-мільйонний штраф щоквартальними платежами по $15 мільйонів протягом 5 років, починаючи з жовтня 2023 року.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.