Створюємо перший проєкт на С++: що треба знати початківцю

 | 14.26

buki c plus plus program

С++ — це мова програмування загального призначення, для якої характерна статична типізація та компілятивність. Історія її почалася з 1985 році, причому з самого початку розроблялася в якості доповнення до мови Сі для розширення її можливостей. Сьогодні С++ широко використовується в сфері розробки ПЗ і є однією з найбільш популярних серед програмістів всього світу. На ній пишуть ОС, різні прикладні програми, ігри, драйвери тощо. Наприклад, саме на С++ чи з її використання написана більшість ПЗ Microsoft: Windows, Microsoft Office, Internet Explorer, IDE Visual Studio. Ця мова лежить в основі ігрового CMS Unity, і на ній створені продукти додатку Adobe: Photoshop, Illustrator, Premier Pro.

Основні принципи С++ полягають в наступному:

  1. Орієнтовно-об’єктний підхід. В цій мові можна створювати класи, наслідки та об’єкти, завдяки чому код виходить структурованим та чистим.
  2. Використання шаблонів для написання універсального коду.
  3. Використання посилань та вказівників для роботи з даними в пам’яті, завдяки чому можна створювати складні структури.
  4. Використання стандартної бібліотеки С++.
  5. Робота з пам’яттю. Програміст має великі можливості для її використання, проте несе відповідальність за управління пам’яттю, тобто, якщо фахівець не буде дотримуватися правил, то з’являться помилки.
  6. Використання виключень для роботи з помилками.
  7. Використання поліморфізма. Цей принцип дозволяє писати гнучкий код, який здатний працювати з об’єктами різних типів.
  8. Використання багатопоточності. Цей принцип дозволяє створювати більш масштабований та продуктивний код.

buki c plus plus program

Підготовлено за підтримки освітнього маркетплейсу BUKI: https://buki.com.ua/ru/tutors-online/prohramuvannia/cplus/

Зважаючи на популярність цієї мови серед розробників і тих, хто тільки починає свій шлях до ІТ, вона є однією з пріоритетних для вивчення.

Як вивчити С++ в Україні

Освоїти цю мову програмування сьогодні можна різними способами: самостійно, на курсах чи з репетитором. 

Своїми силами навчитися кодити на рівні джуніора досить складно, особливо для тих, хто тільки починає свій шлях в розробці і немає ще базових знань. Тому цей метод підходить лише тим, хто вже знається на програмуванні і освоює С++ з метою прокачки скілів чи в якості додаткового напрямку для професійного розвитку. Щоб здобути впевнені знання та чітко зрозуміти особливості роботи з нею, краще вивчати мову під керівництвом фахівця: на курсах чи з ментором.

Ці методи є популярними в Україні, але суттєво відрізняються по принципу навчання:

КритерійРепетиторКурси
Для кого підходитьМожна як початківцям, так і тим, хто має базові знанняВ залежності від програми. Є курси для початківців з 0, є для прокачки технічних скілів.
ВартістьВід 400 грн/год.Від 5 000 тис грн/міс
Тривалість навчанняВ залежності від досягнень учня4-6 міс.
Організація навчального процесуІндивідуальний підхідНавчання в групі

Важливо відмітити, що нерідко після курсів потрібна додаткова допомога ментора. Наставник-викладач допоможе поглибити знання, може вказати на помилки та порадити шляхи їх виправлення.

Як використати С++ для створення власного проєкту

Створення pet-project є не тільки практикою для розробника, а й свого роду портфоліо його роботи, на яке зважають роботодавці. Тож, щоб створити проєкт на С++, перш за все треба встановити на власний ПК програму для створення середовища для написання коду. Це може бути сучасні версії Visual Studio чи Dev C++.

Далі треба створити файл і можна приступати до написання коду. Серед ідей з чого почати, можна набрати наступну комбінацію:

 #include <iostream>

 #include <cstdlib>// для system

using namespace std;

В цій комбінації  #include є важливою директивою для підключення файлів в код, а #include <iostream> замінить зміст файлу <iostream.h>, який виводить та вводить дані на екран.

Інші команди вибираються вже відповідно від мети та суті проєкту. Головне при цьому враховувати принципи С++ та користуватися стандартними бібліотеками.

buki c plus plus program

Роль ментора при підготовці проекту

Написати більш-менш вдалий код, який би допоміг показати знання розробника і при цьому без помилок міг би розгортатися початківцям досить не просто. Вміння, особливо отримані на курсах, досить поверхневі і загальні, тоді як для створення робочого проєкта важливий креатив і більш розвинуті практичні навички. В їх опануванні якраз і допоможе репетитор.

Викладач допоможе виправити помилки, пояснить причину їх виникнення. Також ментор складе road-map з напрямками, які потрібно розвивати та освоювати, щоб писати код та поглиблювати знання.

Підводимо підсумки

Загалом, вивчити С++ можна і початківцю просто з нуля. Але важливий вплив на результат має компетентна допомога досвідченого фахівця, який не просто пояснить базову інформацію, а й дасть настанову для подальшого розвитку та покращення знань. Саме тому, розробникам, які вивчають С++ чи початківцям, які тільки мріють увійти в ІТ та обрали саме цю мову, як свою спеціалізацію, варто звернутися до ментора. Навіть після закінчення курсів. Репетитор допоможе структурувати отримані знання та створити перший проєкт, а також дасть настанову, як далі розвиватися в професії та підготує до співбесіди. 

Детальніше про те, як вивчати С++ і що треба враховувати ми розповіли в нашій статті. Бажаємо продуктивного навчання та успіхів в працевлаштуванні на першу роботу розробником С++.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.