TrendForce: оперативна пам’ять стала дешевшою на 20% у I кв 2023 року і скоротиться в ціні ще 10-15% ціни у II кв

 | 07.00

IRDM DDR4 RGB 3600 1

За даними аналітиків з TrendForce, ціни на оперативну память впали на 20% у першому кварталі 2023 року. В результаті спаду на ринку, що триває, і падіння доходів, деякі виробники DRAM вже почали скорочення персоналу. TrendForce повідомляє, що у другому кварталі 2023 року очікується зниження цін ще на 10-15%.

Попри скорочення виробництва, у виробників ПК все ще є 9-13-тижневий запас DRAM. Мобільний сектор, схоже, у кількості більш адекватний – виробники мобільних пристроїв були більш консервативними у своїх планах.

Проте очікується, що ціни на мобільну DRAM також знизяться на 10-15%. Оскільки споживчий попит на DRAM був слабким, постачальники переорієнтувалися на серверний ринок, проте це призвело до величезного накопичення запасів серверної пам’яті.

Нещодавній бум ШІ на основі машинного навчання, таких як ChapGPT, які значною мірою залежать від обчислювальної потужності графічних процесорів, мабуть, не вплинув на продаж графічної пам’яті, оскільки вона зіткнулася з прогнозованим зниженням, аналогічним іншим категоріям, показаним у таблиці вище. TrendForce поки не робить прогнозів на другу половину 2023 року, оскільки «незрозуміло, чи поновиться попит».

Враховуючи зниження цін на накопичувачі даних та поверненням відеокарт до рекомендованої виробником роздрібної ціни (хоча й високої самої по собі), покупці ПК тепер можуть збирати системи за дещо більш оптимальні суми.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.