У Києві відкрили інтерактивну виставку “Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда”

 | 20.00

kyiv xr exibition propaganda rus 2023

У вестибюлі метро “Золоті ворота” презентували інтерактивну виставку “Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда”, яка буде представлена з 24 квітня по 24 травня з безкоштовним входом для всіх відвідувачів Метрополітену

Ця унікальна та інноваційна виставка розроблена спеціально для протидії російській пропаганді, з метою підвищити рівень обізнаності та медіаграмотності у суспільстві. Після презентації на метро “Золоті Ворота” виставку планують провести у 5000 шкіл та громадських інституцій в Україні та ще 20 країнах світу.

kyiv xr exibition propaganda rus 2023

Виставка поєднує знайомий всім формат постерів з новітніми технологіями, завдяки чому всі переваги 3D, AR та VR-досвіду можуть бути доступні без спеціальної техніки.

При цьому XR-виставка дуже проста в організації. Для її проведення у своїй організації чи установі достатньо:

  • Залишити заявку на сайті edAR.app;

  • Роздрукувати постери;

  • Повісити роздруковані постери в доступному для відвідувачів місці, де є мобільний інтернет;

  • Завантажити додаток edAR з AppStore чи PlayMarket;

  • Навести смартфон на постери;

  • Досліджувати виставку у зручному  темпі українською та англійською мовами.

ХR-виставка докладно пояснює, як побудована система російської пропаганди, розвінчує відомі фейки та маніпуляції, що роками працюють проти України, і головне — показує, до чого це може призвести на прикладах російсько-української війни.

Таку виставку можна провести в школі чи інституті, в культурній чи громадській інституції, на події в підтримку України, в будь-якій країні де сьогодні є українці. Тому організатор виставки Валерій Коршунов сподівається, що цю ініціативу радо підтримують освітяни та активісти.

kyiv xr exibition propaganda rus 2023

Плакати для неї були спеціально створені Валерієм Коршуновим з використанням штучного інтелекту, навченого шляхом аналізу великого масиву даних в інтернеті. Таким чином плакати поєднуються з платформою, через яку найбільше ширяться фейки.

Над змістом виставки працювала засновниця ініціатив “НотаЄнота” та “По той бік путінської брехні”, відома фактчекерка Альона Романюк, яка проводить  інтерактивні антифейкові ігри у школах та університетах України. Наразі матеріали виставки представлені українською та англійською мовами, найближчим часом має з’явитись ще 7 мов для презентації в інших країнах.

kyiv xr exibition propaganda rus 2023

Щодня ворог витрачає колосальні ресурси на інформаційну війну проти України: маніпуляції, фейки, куплені медіа та політики — все це є невід’ємною частиною гібридної війни, що сьогодні відбувається не тільки в Україні. Ми маємо шукати нові формати та залучати сучасні технології для протидій інформаційним атакам росії та захисту населення не тільки в Україні, але й за кордоном.

Якщо вас зацікавило проведення виставки у вашому закладі або події, ви можете долучитись до проведення, просто залишивши заявку на сайті edAR.app. Приєднуйтесь до національного челенджу з протидії пропаганді!

Виставка розроблена командою ГО “Європейський Інститут Чорнобиля” у партнерстві з  з Альоною Романюк (ініціатива “НотаЄнота”) в рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу, та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики і підтримці КП «Київський метрополітен».

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.