У MIT створили динамік у вигляді шпалер

 | 08.08

mit sound speakers paper

Дослідники з MIT розробили новий тип динаміків завтовшки з папір, який при цьому є легким та досить міцним, щоб його можна було прикріпити до будь-якої поверхні. Паперовий динамік може бути створено за допомогою триетапного процесу, який більш простий, ніж при виробництві традиційних динаміків.

Матеріал який використовували фахівці з MIT — це полівініліденфторидна плівка (ПВДФ), яка має п’єзоелектричні властивості. Основна інновація Массачусетського технологічного полягає у зміцненні матеріалу шляхом зміни його форми.

Вона використовується для динаміків як мінімум з 70-х років минулого століття. Динаміки з ПВДФ стикалися з численними проблемами проєктування, які заважали їхній комерційній життєздатності, включаючи посередню довговічність та обмежену частотну характеристику. Вони також вимагали міцної несучої конструкції і, зрештою, не давали особливих переваг у порівнянні з традиційними драйверами.

mit sound speakers paper

Перфорований шар ПЕТ-пластику наноситься на лист ПВДФ, який при тепловій обробці у вакуумі змушує ПВДФ продавлюватись через перфорацію, створюючи безліч крихітних куполів. Це схоже на надмаленьку пухирчасту плівку, яка може виробляти більше, ніж просто звук.

mit sound speakers paper

Замість того, щоб просто вібрувати всьому листу матеріалу PVDF в унісон, вібрують “куполи”. Тим часом, шари ПЕТ, що оточують куполи, забезпечують необхідну структурну цілісність, щоб матеріал міг згинатися та кріпитися до поверхонь, не заважаючи відтворенню звуку. Куполи можуть бути влаштовані так, щоб фокусувати звук у певних місцях у кімнаті, використовуватись у ультразвуковій візуалізації.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.