Український протез-роборука Esper Hand визнано одним із найкращих винаходів 2022 року

 | 11.00

Esper Hand

Протез Esper Hand української компанії Esper Bionics потрапив до списку 200 найкращих винаходів 2022 року за версією Time і потрапив на обкладинку цього журналу.

Пристрій важить лише 380 г, має 24 датчики, які вловлюють і обробляють м’язову активність та мозкові імпульси, щоб активувати дію в руці.

Для обміну інформацією між мозком і пристроєм використовується нейрокомп’ютерний інтерфейс (brain-computer interface). Завдяки DSP — цифровій обробці сигналів — дані передаються у хмару. З плином часу протез починає «розуміти» часто повторювані алгоритми людських рухів і вчиться їх передбачати.

Стартап Esper Bionics офіційно запустили у 2019 році. Одним з основних інвесторів став український фонд SMRK, причому Esper Bionics називають найбільш життєстійким стартапом у їхньому портфелі поряд з Ajax, Competera і Turnkey Lender.

Протез отримав схвалення американського медичного регулятора FDA і дозвіл на продаж у США та співпрацю з американськими страховими компаніями. Коли буде старт продажів і скільки Esper Hand коштуватиме — наразі невідомо. Але раніше представники компанії говорили, що вартість протеза в Україні буде $6000, на розвинених ринках — $10 000-16 000.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.