В Китаї протестували артилерійську установку, наведенням якої займається штучний інтелект. Заявлено, що точність безпрецендентна

 | 13.00

china artillery

Стало відомо про те, що військові сили Китаю протестували артилерійську зброю зі штучним інтелектом.

За даними китайського видання South China Morning Post, гармата продемонструвала безпрецедентну точність, якою не може похвалитися жодна зброя з арсеналу армії. Але варто зазначити, що немає підтверджень, окрім кількох фотографій і статей на китайських сайтах.

Артилерійська установка здатна точно влучити в людину на відстані 16 км, якщо для наведення на ціль використовується штучний інтелект.

Керівником проекту став китайський професор Ван Цзянь (Wang Jiang) з Пекінського технологічного інституту. Його робота була опублікована в журналі Acta Armamentarii.

За словами професора, штучний інтелект здатний обробляти дані набагато швидше. Знаряддя оснащене сенсорами, радарами та камерами для збору інформації про розташування цілі, швидкість вітру та інші фактори, які необхідно враховувати під час наведення.

Система може автоматично коригувати стрільбу в режимі реального часу, якщо отримуватиме інформацію про зміни навколишнього середовища.

За словами військових Китаю артилерійські установки на базі штучного інтелекту дадуть змогу точно знищувати підрозділи противника і заховану військову техніку. Причому вони коштуватимуть дешевше і діятимуть ефективніше, ніж ракети.

One thought on “В Китаї протестували артилерійську установку, наведенням якої займається штучний інтелект. Заявлено, що точність безпрецендентна”

  1. Нашим варто скопіювати досвід китайців в цьому аспекті аби й українські військові мали такі ж гармати й САУ на їх основі. Бо коли щось в когось виходить то не варто стидатися, а треба вчитися.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.