Вчені з США розробили систему штучного інтелекту, яка має попередити про наступну пандемію

 | 10.00

Intellect-Artificial-Intelligence

Дослідники з Scripps Research і Північно-Західного університету (США) розробили систему штучного інтелекту EWAD (Early Warning Anomaly Detection). Передбачається шо вона зможе попередити людство про появу небезпечних варіантів вірусів під час майбутніх пандемій.

Вона використовує машинне навчання для аналізу генетичних послідовностей, частот і рівня смертності варіантів вірусів у міру їхнього поширення світом.

Учені протестували EWAD на реальних даних пандемії COVID-19 і виявили, що вона здатна точно передбачити, які проблемні варіанти виникнуть у процесі мутації вірусу. Система також може оцінити, як такі заходи охорони здоров’я, як вакцинація і носіння масок, вплинуть на еволюцію вірусу.

EWAD використовує математичний метод, що зветься просторовою коваріацією на основі гауссівського процесу і дає змогу передбачати нові дані на основі наявних. Система також може виявляти закономірності та правила еволюції вірусів.

На думку дослідників, їхня система здатна також допомогти краще зрозуміти базову біологію вірусів і те, як вони адаптуються до різних умов навколишнього середовища. Це може призвести до створення ефективніших методів лікування та профілактики вірусних захворювань.

Звертаючись до прикладу останньої масової пандемії ковіду. Спираючись на розвідувальні дані, зібрані різними агентствами-членами розвідувального співтовариства США (IC), у звіті ODNI говориться, що деякі вчені з лабораторії Ухань проводили генну інженерію коронавірусів, подібних до COVID-19.

Але у США «немає інформації», яка б вказувала на те, що вони проводили таку роботу з конкретним вірусом COVID-19, відомим як SARS-CoV-2, або з будь-яким «близьким попередником або опорним вірусом, який є тісно пов’язаним — достатньо, щоб бути джерело пандемії».

One thought on “Вчені з США розробили систему штучного інтелекту, яка має попередити про наступну пандемію”

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.