VESA опублікувала специфікації інтерфейсу DisplayPort 2.1

 | 12.00

DisplayPort

Організація VESA (Організація Video Electronics Standards Association) оприлюднила специфікацію інтерфейсу DisplayPort версії 2.1.

Оновлений стандарт не передбачає збільшення пропускної спроможності щодо DisplayPort 2.0, який дозволяє без стиснення виводити картинку з роздільною здатністю до 10240 × 4320 пікселів при 60 Гц. Головні нововведення криються в тіснішій інтеграції з USB4 та підвищенні надійності передачі сигналу.

Його підтримуватимуть відеокарти Radeon RX 7000 на графічних процесорах AMD RDNA 3-го покоління, формальний дебют яких відбудеться третього листопада. В той самий час Nvidia обмежилася в новому поколінні відеокарт інтерфейсом DisplayPort 1.4a.

DisplayPort 2.1 не просто зворотно сумісний з попередньою версією інтерфейсу. Усі продукти DisplayPort 2.0 «вже були сертифіковані відповідно до вищої специфікації DisplayPort 2.1». Це означає, що будь-який графічний процесор, док-станція, монітор та кабель, що пройшов сертифікацію DisplayPort 2.0, повністю сумісний із версією 2.1.

У стандарті DisplayPort 2.1 було впроваджено нову функцію управління пропускною спроможністю, «щоб дозволити тунелюванню DisplayPort більш ефективно співіснувати з іншим трафіком даних введення-виведення по каналу USB4». До того ж довжина кабелів DP40 (з пропускною здатністю 40 Гбіт/с) тепер може перевищувати два метри, а DP80 (80 Гбіт/с) — більше одного метра.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.