Вінілові платівки обігнали по продажах CD вперше з 1987 року. Вініл займає 71% продажу фізичних носіїв

 | 15.00

пластинка

За новими даними Американської асоціації звукозаписних компаній (RIAA) у 2022 році продаж вінілових платівок у США перевищив продаж компакт-дисків – 41 млн проти 33 млн. Це сталося вперше з 1987 року.

Продажі вінілових платівок постійно зростали протягом останніх 16 років. Нині на їхню частку припадає 71% всіх доходів від продажу фізичних музичних форматів.

us vinyl sales 2022

У той час як продажі на фізичних форматах у 2022 році загалом зросли на 4% і принесли дохід у сумі $1,7 млрд, продажі вінілу склали $1,2 млрд, що на 17% перевищує результат попереднього року. Водночас продажі CD впали на 18%.

Відродження інтересу до вінілових платівок спостерігається і в інших країнах. Подібне перевищення продажів вінілу над CD раніше цього року зафіксувала Асоціація продавців продукції індустрії розваг (ERA) у Великій Британії. Приріст продажів вінілу також відзначений у Німеччині, Японії та Південній Кореї.

Відродженню вінілу сприяють кілька факторів. Багато аудіофілів стверджують, що цей формат забезпечує кращий теплий та ламповий звук у порівнянні з цифровим. Ностальгія також відіграє роль для тих, хто пережив золотий вік вінілу. Для молоді це є хайповою темою.

Попри зростання продажів вінілу, потокова передача, як і раніше, домінує на ринку. За даними RIAA, на послуги потокової передачі музики, такі як Spotify й Apple Music, припадало колосальні 84% від загального доходу від музики у 2022 році. Приріст порівняно з попереднім роком становив 7%. Дохід від стрімінгу досяг рекордного рівня в $13,3 млрд. Проте продажі цифрових завантажень продовжують знижуватися. Цього року цей формат упав на 20% до $495 млн. У 2021 році продаж також скоротився на 12%.

music stat all types

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.