Заборона продажу авто з ДВЗ у Європі була зірвана за кілька днів до голосування компаніями Porsche і Ferrari

 | 12.00

Porsche 911 8 gen

Закони про заборону виробництва та продажу автомобілів з двигунами внутрішнього згорання приймаються у світі все активніше. До 2025-2030 років в більшості країн Європи планувалось повністю виключити та заборонити використання бензинових та там паче дизельних двигунів. Однак стало відомо, що Євросоюз не може остаточно узгодити заборону продажів машин із ДВЗ через Porsche і Ferrari.

Італія та Німеччина завадили ухвалити закон, який заборонить з 2035 року продаж автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння на території Європейського союзу. Важливу роль у зриві зіграли автомобілі Porsche і Ferrari. Цікаво, що Lamborghini, знаходячись у концерні Audi, рахуємо Porsche, не фігурує в цьому полі.

Італійська та німецька компанії не проти екології, проте вони проти повної заборони продажів автомобілів із ДВЗ. Автовиробники хочуть вивести з-під заборони транспортні засоби, які використовують електропаливо (e-fuel). Це один із видів синтетичного палива, який не створює викидів.

Porsche і Ferrari не планують сповільнювати декарбонізацію транспортного сектору, але при цьому обидві компанії хочуть продовжити випускати машини, обладнані ДВЗ. Porsche робить це через інвестиції в завод з виробництва e-fuel у Чилі, а Ferrari хоче «зберегти спадщину».

Німеччина та Італія вирішили оскаржити план ЄС за кілька днів до голосування. Це викликало невдоволення у багатьох компаній, які інвестували мільярди доларів у виробництво електромобілів, оскільки використання e-fuel їм не по кишені.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.