Опитування КМІС: майже половина респондентів вважає що Telegram-канали публікують завжди перевірену інформацію

 | 07.00

Telegram 9.4

Київський міжнародний інститут соціології провів опитування громадської думки в рамках дослідження ГО «Український інститут медіа та комунікації».

За його результатами був підготовлений аналітичний звіт «Як функціонують та завойовують аудиторію неінституціоналізовані новинні Телеграм-канали українського сегмента».

tg in ua 2023

Виявилось, що серед українців чимало наївних інтернет-користувачів, які довіряють всьому, що пишуть в Telegram. За даними дослідження, майже половина респондентів (45,2%) вважають, що Telegram-канали, в тому числі й анонімні, публікують завжди перевірену інформацію. Лише 28% опитаних однозначно не погоджуються з цією тезою. З дихотомічною тезою про те, що «телеграм-канали завжди публікують неперевірену інформацію», погоджується 21,3% опитаних, тоді як не погоджується – 50,1%.

52,2% опитаних погоджуються з тезою, що «телеграм-канали іноді публікують неперевірену інформацію», тоді як 20,3% — не погоджуються з цим. Водночас із тезою про те, що «телеграм-канали часто публікують фейки», більше користувачів не погоджується (37%), ніж погоджується (34,5%).

tg in ua 2023

Топ-10 Telegram-каналів українського сегмента займає більшість з неінституціоналізованих і які є анонімними. Автори дослідження вважають, що більшість цих каналів мають штучно завищені показники кількості підписників.

tg in ua 2023

Опитування проводилося Київським міжнародним інститутом соціології з 21 листопада по 29 грудня 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Опитано 2005 респондентів. Статистична похибка вибірки не перевищує: 2,4% для показників близьких до 50%, 2,1% — для показників близьких до 25%, 1,5% — для показників близьких до 10%.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.