Огляд миші Cougar Airblader Tournament: на підвищення

 | 06.00

Компанія Cougar випустила пару років тому нове покоління ігрових мишок – Airblader. Їх особливістю є повноцінний з точки зору класичний дизайн – без отворів чи порожних панелей, але тим не менш приналежність до мишок категорії надмалої ваги. Тепер компанія пропонує поліпшену версію Airblader Tournament, яка отримала ряд внутрішніх апгрейдів.

Cougar Airblader Tournament

Cougar Airblader Tournament відрізняється від звичайної версії датчиком, який має на 4000 більшу роздільну здатність, на 30 млн більший ресурс перемикачів, максимальна підтримувана швидкість збільшилась до 650 з 400 дюймів на сек. А ще в комплекті є трендове нині доповнення для покращеного утримання корпусу в руці. Детальніше розкажемо далі.

Дизайн

Cougar Airblader Tournament

Миша Cougar Airblader Tournament це доволі компактна модель, з довгими основними кнопками, що найбільше зручно для утримання миші долонею. Однак якщо у користувача велика рука, то і покласти пальці на кнопки – теж буде зручно. Вони довгі  настільки що навіть виступають спереду за межі корпусу миші, інженери явно прагнули досягти універсальної форми для різних користувачів.

Загальні обриси корпусу симетричні і якби не розташовані на лівій стороні додаткові клавіші – миша цілком була б пристосованою для шульги. Якщо ж кнопки збоку зручно натискати мізинцем чи підмізинним пальцем, то це дійсно так.

Cougar Airblader Tournament

Переставляти мишу на столі зручно, вона достатньо вузька і легка. Щоб покращити зчеплення, у комплекті є дві наліпки з гумовим покриттям. З ними миша надійно лежить під рукою. Схоже рішення ми, до речі, зустріли недавно в миші іншого ігрового бренду. Вочевидь, тактильного зчеплення не вистачає в багатьох моделях мишок.

Cougar Airblader Tournament

Cougar Airblader Tournament 24

Задня частина миші Airblader Tournament фактично складається з повітря, бо там є лише виступаюча частина, яка є опорою для долоні. Корпус з електронікою зміщено вперед і ззаду є лише тонкий пластик основи.

Cougar Airblader Tournament

Cougar Airblader Tournament

Не дивлячись на компактність, тефлонових ніжок у миші цілих п’ять. Дві великі спереду та ззаду, дві маленькі по боках і одна навколо віконця датчика. Тут же бачимо кнопку зміни значення DPI. Це вже звичне рішення для ігрових мишок останніх років яке буде більш універсальним для не надто знаних геймерів.

Cougar Airblader Tournament

Кабель підключення по USB Type-A виходить з центру корпусу попереду і має неопренове плетіння. Дріт всередині дещо жорсткуватий тому все ж запам’ятовує форму. Буде потрібен час щоб він не лежав зігзагами по столу і розрівнявся.

Cougar Airblader Tournament

Нова версія Airblader може також похвалитися двома варіантами кольору корпусу – чорним та білим. Внутрішня частина під кнопками та задньою панеллю, як і основа залишаються чорними в обох версіях. В першому поколінні кнопка зміни DPI була зверху, тепер там декоративна заглушка.

Cougar Airblader Tournament

Підсвічування тут немає взагалі. Логотип на задній частині нанесено фарбою, він не відчувається на дотик. У чорній версії поєднана чорна матова та глянсова фарба, а в білій версії – логотип сріблястий. Хоча ми не фанати новорічних ялинок на столах геймерів, додати діодик, який би лаконічно підсвічував мишу зсередини, створюючи атмосферу загадковості, було варто.

Cougar Airblader Tournament

Оснащення

Cougar Airblader Tournament отримала оптичний сенсор PAW 3399 від PixArt. Він може працювати у роздільній здатності від 100 до 20 тисяч точок на дюйм. Крок зміни – 100 DPI.

Частота опитування сенсора може вибиратися серед значень 125, 500 чи 1000 Гц.

Cougar Airblader Tournament

В компанії Cougar зазначають що миша придатна для ігор у жанрі FPS, MOBA чи RTS. За вагою миша дійсно легка в абсолютному розумінні. Так, 62 грами це не 45-55 г які ми зустрічали у мишок в класичних корпусах, але ця миша є доволі універсальною з точки зору рівня гравців та категорій користувачів. Вона класно пасуватиме для робочого місця в офісі, тому для поціновувачів малої ваги загалом – такий показник більш ніж прийнятний.

Cougar Airblader Tournament

Під основними клавішами встановлені механічні мікро-свічі з ресурсом на 80 млн кліків. Натискання досить плавні, можливо навіть занадто. Згідно інфографіці на сайті компанії – свіч зміщений під кнопкою вперед, а пружина, що повертає клавішу наверх знаходиться позаду. Таким чином, виходить доволі великий важіль, який вірогідно і створює враження надмірної м’якості. До того ж клік тихий і мало відчутний тактильно, тому можна зробити висновок що тут доволі «м’яка» модель перемикачів.

Cougar Airblader Tournament

Механізм колеса має ресурс 5 млн натискань. Саме колесо крутиться безшумно з відчутною фіксацією положень. Клік колеса доволі гучний порівняно з основними клавішами. Бокові клавіші ще гучніші, натискаються і повертаються чітко. У них немає люфтів, як це іноді зустрічається.

Налаштування кнопок і сенсора можна здійснити в новій фірмову додатку – Cougar PIX. Для цієї миші в ній всього три вкладки – перепризначення основних клавіш, параметри сенсора і інструмент запису макросів.

Враження

Мишка Cougar Airblader Tournament сподобалась нам своїм дизайном та ергономікою. З одного боку, вона лаконічна з естетичною точки зору, можливо навіть занадто, з іншого, виглядає міні-флагманом. Певною версією начебто існуючої більш крупної миші, як у смартфонах. Враження про приналежність до топових пристроїв викликане гарною якістю збірки, підвищеними параметрами сенсора та ресуром перемикачів. Хай там який все це маркетинговий прийом, невдалі мишки не отримують своїх сіквелів з помітно оновленими параметрами. Дана ж модель є вдалою як з ігрової точки зору, так і загально-користувацької.

Характеристики ігрової миші Cougar Airblader Tournament

Тип сенсора:PixArt PAW 3399
Роздільна здатність:100 — 20 000 DPI
Максимальна швидкість650 дюймів/сек
Максимальне прискорення:50G
Частота опитування:2000 Гц
Ресурс перемикачів:80 млн
Кількість клавіш:5 + колесо прокрутки + кнопка DPI
Підключення:USB Type-A (2.0)
Довжина кабелю:1,8 м
Габарити:117×62,8×37,8 мм
Вага:62 г
Додатково:гумові накладки
Постачальник:EDG Group
Цена:$38

Оцінка:

+ ергономіка

+ м’які механічні перемикачі

-кліки можуть здаватися занадто «м’якими»

Читайте також:

Огляд ігрової миші ASUS ROG Strix Impact III (P518): чіткість та різкість

Огляд мишки Logitech Signature M650: рожева мрія

Огляд ігрової мишки Dream Machines DM6 Holey Duo: легше!

Про комфорт: огляд крісла Cougar Armor Pro Black

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.