Доменна динаміка по-українськи

 | 13.59

 

Згідно з цими даними, загальна кількість делегованих доменних імен у зоні .UA за звітний період збільшилася на 29 тис. та на 1 липня 2008 року становила 364 тис. Утім, за оцінками експертів, кількість «живих» доменів орієнтовно чи не удвічі менша. Оскільки у зонах, де домени реєструються безоплатно, як правило, існує частина доменів, що були делеговані багато років тому. Відтак записи про них існують у реєстрі і до сьогодні, але де-факто ці імена не функціонують.

Особливості вітчизняної доменної статистики

Тож обчислити домени, які насправді так чи інакше задіюють реєстранти, можна лише у зонах, де делегування доменів є платнним. Таких зон в .UA небагато, а реєстрації у них можливі лише в рамках системи акредитованих реєстраторів. Кількість останніх, до речі, також зросла до 156 компаній, що обумовлене невисоким «прохідним» цензом встановленої «Хостмайстером» процедури акредитації. Це сприяє появі нових реєстраторів, але не забезпечує певних гарантій якісного надання послуг. Крім того, до лав регістраторів мають змогу «вступати» кіберсквотери, чим, за оцінками ключових учасників ринку, вони й користуються.

За експертними оцінками, левову частку зареєстрованих доменів обслуговує щонайбільше десяток реєстраторів, для яких цей бізнес, як правило, є основною сферою діяльності та які, відповідно, забезпечують певний рівень необхідних реєстранту гарантій надійності та професіоналізму. Це стосується і потужності технічної платформи, і відповідної сервісної підтримки, зокрема й консалтинг при виборі імені, й попередження щодо «вузьких місць», яких слід уникнути при реєстрації, і вчасне нагадування про термін подовження реєстрації. Цей аспект є особливо важливим для корпоративного користувача, що реєструє домен під бізнес-проект. Оскільки втрата домену, у який компанія вкладала кошти, обійдеться дуже дорого. Тож у непростому питанні, кому довірити обслуговування корпоративного домену, слід приділити особливу увагу вибору реєстратора. На користь потрібної компанії, як правило, має грати досвід її роботи на ринку, репутація, відгуки клієнтів, напрацьована клієнтська база.

З точки зору ринкового розподілу

Утім відкритої користувачеві статистики стосовно ринкової частки кожного з реєстраторів не існує. У цьому сенсі цікавою є спроба обчислити вітчизняних лідерів доменної індустрії експертним способом. Так, автор блогу uastat.com опублікував результати свого аналізу зібраної ним бази даних реєстрацій домену COM.UA з публічних джерел. Дослідження охопило 63,04 % доменів COM.UA (61,6 тис. імен з 97,7 тис. зареєстрованих на початок 2008 року). Таким чином, якщо орієнтуватися на проаналізовані автором дослідження показники, то є сенс говорити про п’ятірку лідерів, що обслуговують понад 50 % ринку реєстрацій (див табл.). Так, лідерами вітчизняної доменної індустрії Imena.UA, iName, «Колокол», HostPro, «Україна-Хост (Forward), FreeHost.

Стосовно ж офіційної статистики реєстрацій у вітчизняній зоні, «Хостмайстер» традиційно звітував про розвиток найпопулярніших серед українських реєстрантів зон. Оскільки реєстрація імен другого рівня у домені .UA виду «ім’я.ua» доступна лише власникам торгових марок, загальна статистика не вражає чисельністю: на 1 липня 2008 року тут нараховувалось 5,9 тис. імен. Утім, динаміку приросту ілюструє той факт, що за I півріччя кількість доменних імен другого рівня зросла на 934 домени. Найчисельніша серед вітчизняних доменних зон COM.UA збільшилась за шість місяців поточного року на 22,5 %, що на 1,03 % більше, ніж відповідний показник за перше півріччя 2007 року. Отож станом на 1 липня 2008 року у доменній зоні COM.UA було зареєстровано 116,1 тис. імен (див. діаграму).

Позитивну динаміку було відмічено й у найпопулярнішому вітчизняному регіональному домені KIEV.UA. Так, з початку цього року кількість імен у даній зоні збільшилася на 3 тис. і у липні 2008 року становила 57,9 тис. доменів.

Довідка ДК-Зв’язок

              адміністратор доменної зони — фізична або юридична особа, яка веде центральний реєстр доменних імен, підтримує їх унікальність, встановлює правила реєстрації та заключає договори з реєстраторами (здійснює акредитацію)

              реєстратор – суб’єкт господарювання, що надає користувачеві послуги, необхідні для технічного забезпечення делегування та функціонування доменів

              кіберсквотер – особа, що реєструє та перехоплює доменні імена співзвучні за найменуванням з адресами популярних сайтів, торгових марок, фірм з метою їх перепродажі.

              платні зони в .UA: .UA, COM.UA, IN.UA та географічні – KIEV.UA CHERNIGOV.UA i CH.UA, DP.UA i DNEPROPETROVSK.UA, DONETSK.UA i DN.UA, KHARKOV.UA i KH.UA, KR.UA і KIROVOGRAD.UA, LUGANSK.UA i LG.UA, ZAPORIZHZHE.UA i ZP.UA, ZHITOMIR.UA i ZT.UA

              безплатні зони в .UA: ORG.UA, NET.UA, EDU.UA, GOV.UA та географічні – VINNICA.UA i VN.UA UZHGOROD.UA i UZ.UA, TERNOPIL.UA i TE.UA, SUMY.UA, ROVNO.UA i RV.UA, POLTAVA.UA i PL.UA, ODESSA.UA i OD.UA, NIKOLAEV.UA i MK.UA, LVIV.UA, LUTSK.UA, KM.UA i KHMELNITSKIY.UA, KHERSON.UA i KS.UA та інші.

ТОП-10 реєстраторів в .com.ua*

Компанія

%

Кількість доменів, од

Imena.UA

24,84

15 293

iNane

9,80

6032

«Колокол»

6,68

4113

HostPro

5,45

3357

Forwar

4,20

2586

FreeHost

3,83

2358

«Україна-Хост»

3,69

2275

domen.com.ua

2,70

1660

ukrdns.com

2,38

1465

«Сервіс-Онлайн»

2,35

1446

* – Повна версія рейтингу – «ТОП-30 mnt-by (реєстраторів доменів) в .com.ua».

Джерело: domaintimes.net

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.