Nortel: підключити все, що можна

 | 11.05

На думку учасників заходу, Європа мало цікавиться останніми новинками телекомунікаційної техніки, адже відмовитися від хай і застарілого, але якісного обладнання, що виконує всі необхідні функції, не так легко. Україна ж відкрита для інновацій. Саме тому вже третій рік поспіль форум збирає сотні фахівців ІКТ-ринку, усіх бажаючих ознайомитися з новими рішеннями та продуктами Nortel у сфері телекомунікацій.

Ця компанія – один із піонерів створення телекомунікаційних рішень для таких інноваційних концепцій, як Unified Communications (уніфіковані комунікації, які були презентовані на форумі спільно з компанією Microsoft) та Hyperconnectivity (гіперпідключеність). Ці концепції стали лейтмотивом столичного форуму.

У своїй привітальній промові віце-президент із рішень для безпроводових мереж у регіоні EMEA Джері Колінз визначив гіперпідключеність як тенденцію, згідно з якою до мережі обов’язково підключається все, що можна підключити: зв’язок між двома абонентами, людиною і машиною, а також між машинами.

Відповідно до результатів глобального дослідження, яке нещодавно провела компанія IDC на замовлення Nortel, 16 % глобальних комерційних користувачів уже працюють у режимі «гіперпідключеності».

При цьому в найближчі п’ять років очікується зростання цього показника до 40 %. Сучасний «гіперпідключений» працівник використовує не менше семи користувацьких пристроїв і персональний доступ, а також не менше дев’яти прикладних систем. Серед останніх – системи миттєвих повідомлень (Instant Messaging), обміну текстовими повідомленнями, конференцзв’язку на основі Інтернету і соціальні мережі. Співробітники підприємств усе частіше очікують від роботодавців адекватного рівня організації зв’язку і його доступності «скрізь і завжди».

У своїй доповіді Джері Колінз зупинився на ключових моментах розвитку галузі комунікацій і місці компанії в цьому процесі, зазначивши, що в еру гіперпідключеності Nortel планує стати одним із лідерів.

Про продуктову та регіональну стратегію компанії розповів директор Nortel у Росії, СНД і країнах Балтії Євгеній Лисицин. Він окреслив основні напрями діяльності компанії в Україні: рішення для корпоративних замовників, операторів зв’язку, а також впровадження партнерських програм із технології WiMAX і просування сервісних послуг. За його даними, компанія планує суттєво розширити українське представництво, а навчальні послуги надавати на базі партнерів.

Для фахівців – докладніше

Після пленарного засідання учасники форуму мали можливість прослухати доповіді із двох ключових напрямів діяльності компанії: рішення Nortel для корпоративного сегмента та операторських мереж.

Яким чином уніфіковані комунікації трансформують бізнес, розповів керівник групи системних інженерів Nortel Олександр Козочкін. Він визначив уніфіковані комунікації як глибоку інтеграцію телефонії в комп’ютерні додатки. Продуктову лінійку Nortel LAN, а також рішення на її базі представив у своїй доповіді інженер-консультант компанії Денис Бондаренко.

Менеджер із розвитку ринку фіксованого зв’язку Михайло Розанов розповів про конвергенцію мобільного та фіксованого зв’язку (FMC), а також мультимедійні додатки на базі операторських рішень Nortel. Ще одна його доповідь була присвячена розвитку мереж наступного покоління із впровадженням технологій IMS і SOA. Зокрема, доповідач відзначив, що в Україні очікується локалізація оголошеного у квітні продукту Nortel CS1500 (лінійка серверів додатків на основі протоколу SIP із можливостями Softswitch). За його словами, саме поняття FMC оператори трактують по-різному (було розглянуто досвід компаній Orange, NEUF Cegetel, Telefonica, BT, T-Mobile). Але всі вони сходяться на тому, що це платформа, орієнтована на розширення пакетів послуг і еволюцію мереж у напрямку впровадження IMS (Internet Multimedia Subsystem). При цьому вона має мінімальний набір обладнання і низькі вимоги до клієнтської його частини. Звичайно, оператори прагнуть охопити максимальний сегмент ринку і залучити абонентів комбінованими пакетами сервісів.

Виступ менеджера з розвитку ринку операторів зв’язку Максима Смоленського присвячувався технології Nortel Carrier Ethernet як взаємовигідному рішенню для операторів і їх клієнтів. За його словами, можливості традиційного Ethernet зараз розширюються в бік застосування цієї технології в мережах міського масштабу (Metro Ethernet) – там, де досі застосовувалося MPLS-ядро мережі, а Ethernet – тільки для доступу. Зокрема, Metro Ethernet Forum розглядає Carrier Ethernet як послугу. Уже сформульовані вимоги до відповідних стандартів, масштабованості, принципів керування послугами в мережах Ethernet.

Доповідач докладно висвітлив технічні особливості реалізації технології Carrier Ethernet і її впровадження. За його словами, серед переваг останньої – зниження TCO, взаємодія з MPLS-мережами, що дає можливість масштабувати наявні MPLS-сервіси, а також значно спростити функціонування мережі в міському середовищі.

Доповідь менеджера з розвитку ринку оптичного зв’язку Василя Колоколова була присвячена використанню операторами і корпораціями технології WDM у міських масштабах. Доповідач нагадав, що технологія DWDM більше підходить для великих магістралей, тоді як CWDM – для Metro-доступу. Він зазначив, що в Україні вже з’являються корпоративні клієнти, яких цікавлять оптичні технології Nortel, наприклад, банки. За його словами, вони використовуються в НБУ. Так само, як і в Ощадбанку Росії. Наприклад, останній активно закуповує оптичні транспондери FC-400 з підтримкою протоколу Fibre Channel, їх планує придбати і НБУ. Зазначимо, що цього року Nortel має намір реалізувати підтримку Fibre Channel на рівні 8 Гбіт/с. У вересні-жовтні 2008 року компанія також збирається представити недорогі мультиплексори низькошвидкісних потоків OM5040 і OM5080 для операторів, яким потрібні рішення «точка-точка».

Robo User
Web-droid editor

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.