Тест ноутбуку ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304V): твердий топ

 | 06.00

Гонитва за компактністю пристроїв не припиняється. Творці ноутбуків граються із габаритами корпусу та компонуванням модулів. Товщина корпусу зупинилася на відмітці в 1 см, вага – на 1 кг. Долі відхилень цих параметрів такі малі, що їх можна списати на похибку вимірювальних засобів або на гру слів маркетологів. А ще портативні персональні комп’ютери мають більше площин для обігрування дизайнів та ідей екстер’єру. Компанія ASUS відносно консервативна у зовнішності електроніки, але є одним з піонерів по випуску компактних моделей ноутів і з кожним поколінням досягнення цього напряму дивують. Не став виключенням і новий Zenbook S 13 OLED.

Зміст:

Дизайн

ASUS Zenbook S13 OLED

Опис зовнішнього вигляду нечасто є об’ємною частиною огляду, але разом із тим дизайн — ледь не єдина унікальна риса сучасних цифрових пристроїв, за деякими виключеннями. В нашому тестовому пристрої він є не просто новим, а й цікавим з технологічної точки зору.

ASUS Zenbook S13 OLED

Ретроспектива дизайнів Зенбуків може бути не дуже різноманітною, але в цій моделі ASUS застосувала нові підходи до обробки алюмінієвих панелей, які дозволили отримати зовсім новий образ. В процесі обробки алюмінію використовується вода та електричний струм. Обробка не потребує органічних сполук, агресивних кислот і важких металів. Метод призводить до фізико-хімічних перетворень в алюмінії під час занурення деталі у спеціальну ванну. Результатом є покращення корозійного захисту, зносостійкості, тепловіддачі, твердості й довговічності.

ASUS Zenbook S13 OLED
Як можна бачити, відбитки покриття збирає активно

Процес називають керамізацією плазмою. Верхня кришка ноутбука має природну текстуру і дійсно схожа на керамічну плитку. Вона має тепле, бархатисте і трохи чіпке покриття з неоднорідним забарвленням. Візерунок, який можна побачити, це наслідок реакції алюмінію з розчином. Тому дрібні деталі текстури у кожної моделі будуть унікальними. Лінії на кришці утворюють збільшений логотип компанії, вони нанесенні методом гравіювання.

ASUS Zenbook S13 OLED

Ноутбук Zenbook S 13 OLED доступний у двох варіантах кольору: базальтовому сірому (Basalt Grey) і класичному синьому (Ponder Blue). Поки в Україні буде доступний лише перший, як найбільш неординарний і новий для лінійки пристроїв Zenbook.

Не останню роль у створенні дизайну займає екологічність. Перш за все, варто відзначити, що розчин не є токсичним і відходи при виробництві не шкодять довкіллю. По друге, щоб взяти на себе певну частину світового побутового пластику, компанія виготовила з нього частину елементів пристрою, такі як кнопки клавіатури і динаміки.

ASUS Zenbook S13 OLED

Третім моментом стало використання в упаковці лише паперу, сертифікованого FSC Mix. Він виготовлений із деревини лісів, які керуються відповідно до принципів відповідального лісокористування, контрольованої деревини та перероблених матеріалів. Пакування не містить пластику й клею. Бонусом, бічні картонні проставки для пакування водночас можуть служити в якості підставок для отримання більш зручного кута нахилу.

Корпус та начиння має не тільки естетичний вигляд, але й певний захист. Вже кілька поколінь поспіль ноутбуки ASUS готуються до «дорослого» життя, проходячи тести з переліку MIL-STD-810. Ноутбук Zenbook S 13 OLED стійкий до температур від –51 до 71°C і вологості 95 % протягом 10 днів. Тобто робота у жарких та вологих країнах для нього не є проблемою.

Компонування

ASUS Zenbook S13 OLED

Габарити ноутбуку дуже компактні – це дійсно згадувані 1 см за товщиною і 1 кг ваги. При цьому це модель з дисплеєм діагоналлю 13 дюймів, який можна розкрити на 180°.

ASUS Zenbook S13 OLED

ASUS Zenbook S13 OLED

Набір роз’ємів є більш ніж достатнім для роботи вдома, в офісі чи в дорозі і дивовижно великим при таких малих габаритах загалом. Тут є повнорозмірний USB Type-A, «великий» HDMI, аналоговий 3,5-мм аудіо та пара портів USB-C з Thunderbolt, обидва з підтримкою функції живлення. Порти рознесені по боках, як і по одному динаміку з Dolby Atmos, які розташовані буквально на торцях корпусу. Справа також є світлодіод з індикацією роботи ноутбуку. Динаміки ще й виявились напрочуд гучними.

ASUS Zenbook S13 OLED

У зв’язку з таким компонуванням, згадується модель ZenBook 13 OLED (UX325J) в якому вирішили проекспериментувати з розташуванням клавіатури від краю до краю. Тоді довелося прибрати аудіо-роз’єм, адаптер якого, просто не поміщався всередині краю корпусу, бо там була клавіатура. Представники компанії кажуть, що таке розташування клавіатури виявилось не зручним для деяких користувачів, тому її знову «вписали» в рамки які дозволили в свою чергу повернути аналоговий міні-джек.

ASUS Zenbook S13 OLED

Клавіатура Zenbook S 13 OLED має невеликі рамки по периметру, тачпад отримав ще трохи більшу площу порівняно з попередниками. Варто відзначити що боротьба за його розміри прослідковується в кожній новій моделі робочих та іміджевих ноутбуків ASUS. Але ця модель ноутбуку нажаль не отримала сенсорного блоку цифрових клавіш, які б виводились на тачпад. Хід клавіш клавіатури складає 1,1 мм, вони мають підсвічування білого кольору.

ASUS Zenbook S13 OLED

Дно ноутбуку має два вирізи для системи охолодження процесора та компонентів. Тут не пасивне охолодження, на яке можна було сподіватися при першому погляді на корпус. Зате процесор працює на трохи підвищеному від звичайного рівні споживання. Тому при таких габаритах, ноутбук може похвалитися і відносно високою потужністю. Дві довгі гумові ніжки припіднімають корпус над поверхнею стола, а кришка з екраном додатково роблять його ще вище завдяки конструкції Ergo Lift. Якщо і цього буде замало, є згадувані картонні підставки в комплекті.

Оснащення

ASUS Zenbook S13 OLED

Дисплей має роздільну здатність 2880×1800, що означає співвідношення 16:10. Для деяких моделей такі розміри сторін можуть бути не зручними у всіх сценаріях користування, наприклад будуть чорні смуги при перегляді фільмів. Однак в таких компактних пристроях як Zenbook S 13 OLED, можливість отримати додатковий простір на екрані буде в нагоді.

OLED-матриця має стовідсоткове охоплення колірного діапазону DCI-P3 і пікову яскравість в 550 кд/м2. Глянсові рамки по боках екрану доволі тонкі – дисплей займає 85 % площі. Зверху помістилися як Full HD-веб-камера, так і інфрачервоні датчики для роботи системи розпізнавання обличчя користувача при авторизації в операційній системі.

ASUS Zenbook S13 OLED

Zenbook S 13 OLED оснащений процесором Intel 13-го покоління. Це модель Core i7-1355U яка має 10 ядер, два з яких потужні (Performance), а ще 8 — енергоефективні (Efficient). Завдяки першим двом загальна кількість потоків може досягати 12 штук. Для потужних ядер максимальна частота складає 5 ГГц, для енергоефективних – 3,7 ГГц. Мінімальний TDP цього процесора – 12 Вт, але завдяки описаному вище покращеному охолодженню, інженери ASUS змогли реалізувати тут 15 Вт потужності.

pc mark zenbook s 13 oled

pc mark gaming zenbook s 13 oled 3dmark time spy zenbook s 13 oled

Оперативна пам’ять об’ємом 16 ГБ має тип LPDDR5 і це максимально  доступний об’єм, який розпаяно на матплаті. Встановлено твердотільний накопичувач об’ємом 1 ТБ формату M.2 з інтерфейсом NVMe PCIe 4.0.

Важливим моментом є приналежність до класу пристроїв з сертифікацією Intel Evo. Тому ноут може похвалитися дуже швидким пробудженням, з’єднанням Wi-Fi і високою енергоефективністю.

Фірмове програмне доповнення MyASUS має набір програм та утиліт, які допоможуть налаштувати та проконтролювати роботу пристрою. Так, рішення GlideX дає змогу спільно користуватися екраном на кількох пристроях, а ScreenXpert допомагає організовувати вікна програм на підключених до ПК ASUS дисплеях.

Автономність

Отримані показники автономності також вражають. В компанії зазначили, що елементи акумуляторів довелося розмістити у вільних частинах корпусу, тобто скоріше за все вони сконцентровані не в одному місці і фактично «розпаяні», як і оперативна пам’ять. Заразом із тим ноутбук пропрацював 14 годин в режимі офісного навантаження і біля 18 годин у режимі перегляду відео. Швидка зарядка дуже стане в нагоді, з нею ноут може відновити автономну роботу на максимум вже за 49 хвилин.

pcmark modern office

pc mark modern office zenbook s 13 oled

Ще інженери компанії змогли здивувати блоком живлення. Ми звикли до доволі компактних кубічних-паралелепіпедів, які порівняно з кабелем виделки євро-розетки вже виглядали малими. В новому ж Zenbook S 13 OLED ті самі 65 Вт реалізовані у ще більш компактному корпусі співставному по розмірах з блоками живлення смартфонів.

ASUS Zenbook S13 OLED

Враження

ASUS Zenbook S13 OLED

Ноутбук ASUS Zenbook S 13 OLED є взірцем іміджевих та ультра-компактних ноутбуків компанії. Не дивлячись на наявність дещо експериментальних фішок, наприклад збільшеного тачпада, який не отримав NumPad, він цілком і повністю підходить  для щоденного користування і роботи. Набір тексту, перегляд відео та робота з простими проектами у графічних редакторах – більш ніж під силу і будуть комфортними у разі необхідності зробити правки в дорозі.

З точки зору дизайну модель цікава і по своєму лаконічна. Логотипи виробників, які часто дуже помітні на кришці, тут не псують естетичності покриття під кераміку. Комусь до вподоби таке дизайнерське рішення, хтось можливо більше любив кришки з концентричними колами кухонних принад, але зовнішність в будь якому разі не залишить власника байдужим.

ASUS Zenbook S13 OLED

Технічні можливості також не постраждали. Ціною невеликого шуму, але процесор може запропонувати підвищену продуктивність у своєму класі. Високо ми оцінили і оснащення портами. Незважаючи на те, що Zenbook S 13 OLED є дуже компактним пристроєм, він має «великі» роз’єми USB та HDMI. Окремо варто відзначити порти USB-C з Thunderbolt 4, які підтримують прискорене заряджання, виведення відеосигналу на зовнішні монітори формату 4K та передачу даних на швидкості до 40 Гбіт/с.

Новинка ринку прекрасно доповнює лінійку Zenbook компанії, дивує габаритами у класі 13-дюймових пристроїв з OLED-дисплеями та повноправно має статус одного з найкомпактніших ноутбуків у світі.

ASUS Zenbook S13 OLED

вибір редакції 2023

Характеристики ноутбуку ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304V)

Дисплей:13,3 дюйми, OLED, 2880×1800, 16:10
Процесор:Intel Core i7-1355U, 10/12 ядер/потоків (до 5,0 ГГц)
Відеоадаптер:Intel Iris Xᵉ
Оперативна пам’ять:16 ГБ, LPDDR5
Накопичувач:1024 ГБ, Samsung MZVL21T0HCLR, SSD M.2 NVMe, PCIe 4.0 x4
Роз’єми:1×USB 3.2 Gen 2 Type-A, 2x USB Type-C Thunderbolt 4 (PD), 1×HDMI 2.1 (TMDS), 1×3,5 мм аудіо
Веб-камера/мікрофон/LAN:так/так/ні
Зчитувач карток пам’яті:ні
Дактилоскопічний сенсор:ні
Бездротові комунікації:Wi-Fi 6E (802.11ax Dualband 2*2), Bluetooth 5.2
Захист:MIL-STD 810H
Підсвітка клавіатури:біла
Акумулятор:63 Вт·год, 4-елемента Li-ion
Додатково:чохол-конверт
Операційна система:Windows 11 Pro
Габарити:296,2×216,3×10,9 ~ 11,8 мм
Вага:1 кг
Постачальник:Представ-во компанії ASUS в Україні
Ціна:орієнтовно $1600

Оцінка:

+ дизайн

+ набір роз’ємів

+ енергоефективність

+ якість матриці дисплею

Читайте також:

Тест ноутбуку ASUS Vivobook S15 OLED (K5504VA): приховані можливості

Огляд ноутбуку Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 5: в чому сіль?

Огляд ноутбуку ASUS Zenbook 14 OLED (UX3402Z): новий підхід

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.