Відомі бренди — походження імен

 | 12.28

В нашому повсякденному житті ми постійно зустрічаємось із величезною кількістю різних брендів. Більшість назв яких ми знаємо на пам’ять, але іноді і не задумуємось про їх походження, а тим пача про їх значення . Дана замітка зустрілася мені на простора мережі і привернула мою увагу. Думаю, що і вам вона буде цікава і корисна:)

Adobe — названа на честь річки Adobe Creek, яка текла за будинком засновника компанії Джона Ворнока.

Apple — яблука — улюблений фрукт засновника компанії Стіва Джобса. Після трьох місяців марних спроб знайти назву для нового бізнесу, він поставив своїм партнерам ультиматум: «Я назву компанію Apple, якщо до 5-тої години ви не запропонуєте нічого кращого». Apples Macintosh — назва сорту яблук, що продавався в США.

Google — назва походить від слова Googol, що означає одиницю з 100 нулями. А Google було написане на чеку, який засновники цього проекту (серед яких, до речі, колишній росіянин — Сергій Брін) отримали від першого інвестора. Після цього вони назвали пошукача саме так.

Hotmail — засновникові компанії Джеку Сміту прийшла ідея доступу до електронної пошти через web з будь-якої точки світу. Коли Сабір Бхатіа з’явився з бізнес-планом даного сервісу, він перебрав всі слова, що закінчуються на «mail» і врешті-решт зупинився на hotmail, оскільки в назві були присутні букви HTML (мова розмітки веб-сторінок).

HP (Hewlett-Packard) — засновники компанії Білл Хьюлетт (Bill Hewlett) і Дейв Паккард (Dave Packard) кидали монету, щоб вирішити, чиє ім’я буде першим в назві. Як ви розумієте, виграв Білл.

Intel — засновники компанії Боб Нойс і Гордон Мур хотіли назвати її Moore Noyce, але на той час вже існувала мережа готелів з такою назвою. Так що вони вирішили зупинитися на скороченні від INTegrated ELectronics (Інтегрована Електроніка).

Kodak — «K» — улюблена буква Джорджа Істмена, засновника компанії. Він шукав слова, що починаються і закінчуються цією чудовою буквою. Тим більше, що у всіх алфавітах «K» пишеться однаково. Зрештою, було вибрано «Кодак», нібито саме такий звук видає фотокамера при зйомці.

LG — перші букви двох корейських брендів Lucky і Goldstar.

Mitsubishi — назву придумав засновник компанії Ятаро Івасаки в 1870 році. У перекладі з японської mitsu — три, а hishi — ромб. Буква «b» виявилася не через помилки, а внаслідок того, що японці зазвичай «h» в середині слова вимовляють як «b». Що стосується логотипу, то, всупереч думці, первинний саме він. А виглядає він так, тому що трилисник був родинним гербом засновника компанії.

Motorola — засновник Поль Гелвін придумав назву, коли його компанія починала виробництво радіо для машин. Багато виробників аудіо-компонентів у той час закінчувалися на «ola».

Nike — назва походить від грецької богині перемоги Ніки, а не від англійського слова, яке б читалося «Найк».

Nintendo — складене з 3-х японських ієрогліфів «Nin-ten-do», які можна перекласти як «небеса благословляють важку роботу».

Nokia — починалася, як деревообробний завод, розрослася до виробництва гумових виробів у фінському місті Nokia.

Reebok — за назвою маленької і швидкої африканської антилопи.

Samsung — у перекладі з корейського «samsung» означає «три зірки».

Sharp — витоки етимології лежать у 10-х роках минулого століття, коли токійський житель Токуджі Хаякава почав виробництво фірмового вироби — вічно-гострого механічного олівця, що не потребує заточування.

Subaru — компанія названа по імені сузір’я. Воно ж і відображене на логотипі компанії.

Yahoo — слово придумав Джонатан Свіфт в книзі «Подорожі Гулівера». Так звали відразливого, огидного людини. Засновники «Yahoo!» Джері Янг і Девід Філо вибрали це ім’я, тому що самі себе називали yahoo’мі. Однак, зараз назва розшифровується як Yet Another Hierarchical Officious Oracle.

Яндекс — назва утворена від Yet Another Indexer (ще один індексатор).

Рамблер — назва утворена від англійського Rambler («поводир»)

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.