Екс-керівник Twitter, Джек Дорсі, анонсував децентралізований застосунок Bluesky

 | 17.00

Bluesky

Bluesky, децентралізована альтернатива Twitter, вже доступна для завантажень на пристроях Android і вже доступна на iOS, але поки знаходиться в тестовому режимі і доступна лише за запрошеннями. Візуально в ній багато елементів як у Twitter.

Bluesky дозволяє шукати інших користувачів і відстежувати їх оновлення, створювати публікації та додавати медіа тощо.

Застосунок працює на основі протоколу соцмережі з відкритим кодом, який називається Authenticated Transfer Protocol або «AT Protocol».

В описі до програми вказано, що Bluesky — це «соціальна мережа», яка об’єднує окремі мережі в єдиному центрі. AT Protocol побудований на основі чотирьох головний ідей: мобільність акаунту, алгоритмічність, продуктивність та взаємодія.

Передбачається, що така структура дозволить користувачам легко переносити дані облікового запису до іншого постачальника Bluesky, а також ефективніше контролювати контент, який пропонується користувачу.

Проект започаткували ще у Twitter у 2019 році, а у 2022-му децентралізована соцмережа виділилась в окрему компанію. Керівники зазначили, що «незалежність важлива для успіху». Сам Джек Дорсі (колишній генеральний директор Twitter) увійшов до складу ради директорів Bluesky.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.