Особливості ігрових ноутбуків у 2022: які нюанси потрібно знати

 | 09.45

intel-fullHD-ukr

Клас ігрових ноутбуків з’явився понад 10 років тому. І з тих пір вони проходили довгий шлях від громіздкої «валізи» до дійсно не тільки портативного, а й автономного пристрою. Зараз не потрібно бути професійним спортсменом або чемпіоном з кросфіту, щоб носити з собою ваш робочий інструмент або бути залежним від розетки поруч. Адже завдяки оптимізації заліза та софта, заряду батареї для офісної роботи вистачить на кілька годин. Звичайно, в автономності вони будуть поступатися тому ж класу надтонких Intel EVO, але для звичайних завдань її повіністю вистачає. У 2022 році ви можете бути власником відмінного ноутбука, що поєднує в собі потужні компоненти, швидкий та якісний дисплей, високу якість зборки, крутяцький дизайн. Загалом, співвідношення ціни та якості. Відмінним поштовхом для розвитку сегмента ігрових ноутбуків став коронавірус, коли люди перестали працювати в офісах, обладнуючи своє робоче місце, де доведеться. І різкий стрибок ціни на криптовалюту, коли відеокарти за шалені гроші стали скуповувати майнери, і для простого користувача ПК вони стали майже недоступні.

І так що ж може запропонувати нам у 2022 році ігровий сегмент лептобудування? Насамперед, це потужні мобільні відеокарти і центральні процесори. Серце і розум вашого пристрою, так би мовити. При виборі своєї машини наголос потрібно зробити саме на ці елементи. Адже в геймерських ноутбуках ОЗУ та жорсткі диски ще можна міняти, але CPU та GPU ні. Але і цей апгрейд дуже хороший, адже в офісному сегменті всі компоненти розпаяні по материнській платі та заміни не підлягають. Яку комплектацію купили — таку і будете використовувати найближчі пару років. Так ось, купуючи ноутбук, звертайте увагу на процесор. Адже в іграх та рендерингу, якщо відеокарта дає якість, то основну роботу виконує процесор. І через пару років, коли залізо застаріє, в іграх можна зменшити налаштування графіки і все одно пограти на «мінімумі», адже процесор впорається. Для найвибагливіших гравців або тих, хто працює з «важким» дизайном та відеомонтажем, підійдуть процесори Intel Core i9-12900H (або його версія для розгону Intel Core i9-12900HK), Intel Core i7-12800H. У середньому сегменті можна орієнтуватися на десятиядерний Intel® Core™ i7-12650H або дванадцятиядерний Intel® Core™ i5-12600H. А для тих, хто любить просто поганяти в CS: GO або тільки починає своє знайомство з фотошопом — Intel Core i5-12500H або Intel Core i5-12450H.

Це нове покоління процесорів має значну перевагу, порівняно з іншими. Не секрет, що зараз триває перегони між виробниками. Хтось збільшує кількість ядер і потоків, при цьому потужність ядра не зростає, хтось збільшує потужність ядра, збільшуючи його продуктивність. У процесорах Intel® 12-го покоління інженери застосували обидва підходи. Тепер процесор — це гібридна конструкція, де є два типи ядер. Високопродуктивні (Performance-cores) використовуються для виконання ресурсоємних завдань. Високоефективні (Efficient-cores) забезпечують стабільну роботу багатопоточних, фонових задач. Адже працюючи, граючи на лептопах, ми часто дивимося серіали, стендапи, слушаємо музику або спілкуємося по відео зв’язку. Спеціальний фірмовий софт Intel® аналізує запущені програми, правильно розподіляючи навантаження між ядрами. Тому вам не доведеться вибирати між стабільною роботою та продуктивністю. Наприклад, Intel® Core™ i7-12800H має 6 Performance-cores та 8 Efficient-cores. Про фризи під час ігор та стриму можна забути. Деякі ноутбуки на базі 12-го покоління вже є у продажу.

Відеокарту найкраще брати Nvidia Geforce RTX 30XX, а ще краще починаючи від 3060. Але якщо ціна дуже кусається, можна взяти і попереднє покоління 20ХХ або бюджетні 3050ti. Четверте покоління Nvidia Geforce обіцяє вийти тільки в 2023 році, так що з нетерпінням чекаємо на оновлення.

На початку статті ми вказували, що з громіздкої «валізи» геймерський ноутбук за розмірами перетворився майже на офісний, вагою 1,6 кг. Подібні рішення мають багато компаній-виробників. Але чому два ноутбуки, що мають однакові характристики, значно можуть відрізатися в розмірах. І не лише у розмірах, а ще й у продуктивності? Вся справа в тому, що однакові за назвою відеокарти, можуть мати різний TGP, параметр що показує скільки Ват споживає вся відеокарта повністю. І якщо одна Nvidia Geforce RTX 3070 братиме 65W, то її колега ще одна Nvidia Geforce RTX 3070 140W. Ну, і що ви скажете, більше так більше. А секрет у тому, що більш споживаючі — це потужніші, але й охолодження для більш вимогливої ​​GPU потрібно набагато серйозніше. Які виходи є із цієї ситуації? А виходу шукати не потрібно, адже Nvidia Geforce RTX 3070 65W теж дуже продуктивна і поступається старшій сестрі всього 15-20% потужності. Але якщо ви не хочете йти на компроміси, то Lenovo, Asus, Razer та інші випустили цілу серію зовнішніх відеокарт, які за допомогою підключення через порт USB Type-C з технологією Thunderbolt™ можуть перетворити навіть офісний ноутбук на ігровий. Єдиний мінус таких систем це ціна як ще один ноутбук.

ОЗУ у 2022 році також не пасе задніх. Ноутбуки Asus, що вже надійшли в продаж, мають нове покоління DDR5 з тактовою частотою 4800МГц. Загалом подібний прогрес дуже тішить – потужність зростає, габарити стають меншими, що дає можливість виробникам експериментувати з дизайном, а нам звичайним користувачам залишається збирати на ці чудеса гроші та насолоджуватися плавною роботою плюс стабільним геймплеєм.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.