Космічний телескоп James Webb зробив ефектний знімок Урана

 | 11.00

james webb uranus

Космічний телескоп James Webb зміг зробити ефектний знімок Урана, який опублікувала NASA.

На фотографії видно кільця і деякі супутники сьомої планети від Сонця. Екватор Урана розгорнутий на 90 градусів до площини орбіти.

james webb uranus

З огляду на незвичайне розташування день і ніч на полюсах Урана тривають роками. Крижаний гігант робить повний оберт навколо Сонця за 84 земних роки. Зараз на планеті закінчується весна, а літо почнеться 2028 року.

Уран має 13 кілець. Знімок, зроблений космічним телескопом James Webb, чудово демонструє 11 із них. Деякі кільця вирізняються великою яскравістю, тому може складатися враження, ніби вони зливаються одне з одним в одне велике і широке кільце.

Також телескоп зафіксував частину супутників Урана. Всього у планети їх 27 штук. Шість найяскравіших супутників підписані на зображенні вище.

james webb uranus

James Webb обладнаний камерою NIRCam. Саме з її допомогою було отримано фотографію Урана. Яскрава область у правій частині планети називається полярною шапкою. Її видно тільки в тому випадку, коли на неї потрапляють прямі сонячні промені.

Астрономи сподіваються, що отримані дані допоможуть більше дізнатися про полярну шапку. Коли на планеті почнеться осінь, вона знову зникне. Хмари, які також можна розгледіти на фотографії, ймовірно, формуються через грозову активність.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.