Pioneer розробила диски Blu-Ray DM for Archive зі строком служби 100 років замість 20 років для поточних моделей

 | 18.00

Blu-Ray DM for Archive

Компанія Pioneer запропонувала рішення для довготривалого зберігання даних на оптичних дисках. Компанія створила оптичний привід Blu-ray та диски BD-R під маркою DM for Archive, які першими в галузі мають строк викорситання у 100 років.

Сьогоденні доступні у продажу диски Blu-ray мають ресурс зберігання від 5 до 20 років, залежно від матеріалів, що використовуються.

Щоб гарантувати дотримання агентствами вимог до 100-річного зберігання даних, уряд Японії розробив стандарт якості JIS X6257 для оптичних дисків та методів записування. Японська асоціація управління документами (JIIMA) визначила набір методів сертифікації оптичних носіїв, що відповідають стандарту JIS X6257. Диски, записані за допомогою методу, сумісного зі стандартом X6257, позначаються як DM for Archive.

Blu-ray-рекордер Pioneer BDR-WX01DM – це перший у галузі дисковод для оптичних дисків, який відповідає вимогам JIS X6257 та має маркування DM for Archive. У ньому використовуються високонадійні двигуни, довговічні механічні системи та пилозахисна конструкція. Тому девайс має бути надійнішим, ніж недорогі приводи оптичних дисків для ПК.

За допомогою супутньої програми DM Archiver привід може записувати дані з використанням методу, сумісного з X6257. При цьому пристрій не тільки записує дані за допомогою сертифікованого методу, але також може шифрувати файли та перевіряти якість запису.

Привід підключається до комп’ютера за допомогою USB 3.0 Type-A. Він забезпечує швидкість запису 12x для дисків BD-R, 16x – для DVD-R та 40x – для CD-R. Також Pioneer BDR-WX01DM сумісний із носіями M-Disc, які обіцяють прослужити 1000 років.

Диски BD-R Pioneer IPS-BD11J03P DM for Archive можуть зберігати дані протягом 100 років і більше за умови, що вони були записані за допомогою методу, сумісного з X6257. Ці носії сумісні з усіма пристроями, які можуть читати диски Blu-ray. Для забезпечення довготривалого зберігання даних, диски DM for Archive повинні зберігатися в спеціальних умовах: в сейсмостійких будівлях з протипожежним обладнанням, при температурі від 10°C до 25°C і вологості від 40% до 60%.

Оптичний привід Pioneer BDR-WX01DM коштує близько $400, а набір із трьох 25-гігабайтних дисків BD-R IPS-BD11J03P продається за ціною $15,75 (без податку).

Якщо ви знали що таке Blu-ray

Blu-ray — це чергове покоління формату оптичних дисків, що використовується для зберігання відео високої чіткості.

Стандарт анонсували компанії Sony та Philips у 2002 році. Формат розроблявся практично з нуля. Його творці не прагнули зберегти максимальну схожість із DVD, що в підсумку дозволило не тільки підвищити ємність у порівнянні з HD DVD, але й мати запас масштабованості в майбутньому.

  • Blu-ray використовує синій (якщо точніше то фіолетовий) лазер з довжиною хвилі 405 нм. (DVD червоний 650 нм, CD інфрачервоний 780 нм);
  • Реєструючий шар знаходиться на відстані 0,1 мм від поверхні диска (HD DVD та DVD — 0,6 мм);
  • У Blu-ray приводах застосовується лінза зі збільшеною числовою апертурою, що разом з наближенням реєструючого шару забезпечує розширення кута зору OPU накопичувача. Це істотно підвищило стабільність зчитування даних з носія, дозволивши підвищити щільність розміщення доріжок при збереженні співвідношення сигнал/шум;
  • Відстань між треками для Blu-ray становить 0,32 мкм (в HD DVD 0,4 мкм).

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.