Штат Монтана став першим у США, де повністю заборонили TikTok

 | 18.00

Влада Монтани домоглася повної заборони сервісу TikTok на території США. Рішення ухвалено для захисту жителів від збору конфіденційної інформації китайськими спецслужбами.

yellowstone speech

Монтана з населенням понад 1 млн осіб стала першим американським штатом, який повністю заборонив сервіс. Влада заявляє, що може оштрафувати компанію ByteDance, якій належить TikTok, за порушення заборони. Сума стягнення складе $10 000 за кожне порушення.

Компанії Google та Apple теж можуть бути оштрафовані. Щоб не потрапити під санкції, вони повинні припинити демонструвати TikTok у своїх магазинах застосунків на території штату. Покарань для користувачів поки що не передбачено. Новий закон набуває чинності 1 січня 2024 року. Але варто відзначити високу ймовірність того, що він буде опротестований.

TikTok

Американський союз громадянських свобод (ACLU) назвав закон «неконституційним». Представники ACLU вважають, що губернатор Монтани утискає права жителів штату, які самовиражаються, ведуть бізнес і шукають інформацію за допомогою TikTok.

На завершення додамо, що китайський сервіс є дуже популярним у США. Майже половина населення країни використовує TikTok. Китайська компанія заявляє, що переважній більшості користувачів виповнилося 18 років. При цьому Pew Research Center стверджує, що 67% американських підлітків віком 13-17 років користуються TikTok.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.