SpaceX запустила перші апарати Starlink v2 Mini зі збільшеною в 4 рази пропускною здатністю

 | 08.00

Starlink v2 Mini

SpaceX в межах місії Starlink Group 6-1 запустила на низьку навколоземну орбіту ще 21 супутник зв’язку Starlink. В нову хвилю входять перші апарати V2 Mini.

Ракета Falcon 9 з новими супутниками стартувала з космодрому SLC-40 на мисі Канаверал о 

Для запусків Starlink v2, які значно більші (з двома сонячними панелями довжиною 20 метрів) та важчі (від 1250 кг до 2000 кг), ніж актуальне Starlink v1.5 з лазерними міжз’єднаннями (десь 295 кг), потрібен Starship, який тільки готується до першого тестового польоту.

Тому SpaceX створила проміжний компактніший варіант Starlink v2 Mini з двома “крилами” із сонячних панелей довжиною 12,8 м кожне та масою близько 800 кг, щоб продовжувати використовувати Falcon 9 до готовності Starship до виведення повноцінних Starlink v2.

Starlink v2 Mini

Starlink V2 Mini використовують потужніші фазовані антенні решітки та підтримують додатковий E-діапазон зв’язку, що своєю чергою забезпечує приблизно вчетверо більшу пропускна здатність, якщо порівнювати з Starlink v1.5. Це означає, що 21 супутник V2 Mini дасть на 50% більше пропускної спроможності, ніж 60 супутників V1.5.

Нові  Starlink V2 Mini не так сильно заважитимуть астрономам та їхнім спостереженням завдяки поліпшеній конструкції, яка краще блокує відбиття сонячного світла та робить апарати менш яскравими.

Водночас загальна кількість запущених пристроїв такого типу перевалила за 4000. Для досягнення цієї позначки проекту знадобилося 5 років. Нагадаємо, перші тестові супутники були запущені у лютому 2018 року.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.