У третьому кварталі 2022 постачання графічних ядер впало на більше ніж на чверть

 | 08.00

gpu dram nvidia

Jon Peddie Research (JPR) опублікувала новий звіт про стан ринку графічних ядер для персональних комп’ютерів. За підсумками третього кварталу їх поставки склали 75,5 млн одиниць, що на 25,1% менше від показників аналогічного періоду 2021-го. Варто додати, що у своїх підрахунках експерти враховують як дискретні, так і вбудовані у процесор відеоядра.

У настільному сегменті постачання GPU/iGPU скоротилися на 15,4%, а в мобільному — на 30%, що є найбільшим падінням з 2009 року.

Якщо розглядати показники трійці лідерів ринку, то відвантаження відеоядер AMD впало на 47,6% щодо другого кварталу, NVIDIA — на 19,7%, а Intel у цей час вдалося збільшити показники на 4,7%. Не дивно, адже процесори рідко обходяться без інтегрованої графіки.

З інших цікавих фактів, наведених у доповіді Jon Peddie Research, можна виділити скорочення ринку процесорів для ПК (на 18,6% щодо 2021-го), а також зниження постачання графічних карток більш ніж на третину щодо другого кварталу. Про розстановку сил у сегменті дискретних відеоядер аналітики JPR, ймовірно, розкажуть в окремому матеріалі.

Додати коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.